Arhitektu vīzija par Rīgas cirka fasādi pēc pārbūves
 
Aktualitātes
30.08.2019

Rīgas cirks jaunajā sezonā atkal vērs galvenās durvis

Komentē
0
Saglabā

Jaunajā sezonā Rīgas cirks piedāvās ārzemju cirka apvienību viesizrādes, pašmāju cirka un teātra izrādes, cirka skolas nodarbības bērniem un pieaugušajiem, kā arī dažādas citas aktivitātes.

Cirka jaunās sezonas oficiālā atklāšana paredzēta 19. un 20. septembrī, kad cirka arēnā ar izrādi "inTarsi" uzstāsies cirka mākslinieki no Spānijas – apvienība "Circo Eia".

"Circo Eia" mākslinieki reiz jau viesojušies Rīgā – 2014. gadā, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta, viņi festivāla "Re Rīga!" laikā uzstājās Kongresu namā un izpelnījās skatītāju stāvovācijas. "Šoreiz rīdziniekiem un pilsētas viesiem tiks rādīta izrāde "inTarsi" (tulkojumā no romāņu valodām: 'inkrustācija', 'savīšanās', 'intarsija'), kas stāsta par cilvēka dabu un attiecībām citam ar citu. Šis stāsts tiek pasniegts ārkārtīgi plastiskā un starptautiskā cirka valodā – cirka mākslinieki, pārvarot gravitāciju un veikli rīkojoties ar rekvizītiem, uz skatuves būvē, rada, noārda, lido, krīt, ķer, pārveido un atkal izgudro no jauna," paziņojumā presei raksta cirka pārstāvji.

"Circo Eia"

Sezonas atklāšanas izrādēs tiks atvērtas Merķeļa ielas fasādes puses durvis, kas ilgāku laiku skatītājiem nav bijušas pieejamas. Šobrīd galvenā ieeja Rīgas cirkā ir no pretējās puses – pa Alfrēda Kalniņa ielas vārtiem, taču nu būs iespēja ieiet ēkā pa vēsturiskajām durvīm, kā arī iepazīties ar jauno fasādes noformējumu, kas garāmgājējus un cirka apmeklētājus sagatavos rekonstrukcijas darbiem, kuru pirmais posms sāksies 2020. gada nogalē. 

"Cirks nu jau kādu laiku ir atvērts – šeit notiek pasākumi kā pieaugušo, tā bērnu auditorijai," stāsta VSIA "Rīgas cirks" direktore Liene Pērkone un turpina, ka daudzi garāmgājēji par augstvērtīgo, piesātināto kultūras notikumu programmu cirkā pat nenojauš, jo ikdienas kustība ēkā notiek pa Kalniņa ielas vārtiem – Merķeļa ielas ieeja apmeklētājiem vairākus gadus bijusi slēgta. "Nu uz fasādes redzams cirka stāsts – informācija par šeit mutuļojošo programmu, kā arī par gaidāmo ēkas pārbūvi. Gribam aicināt izmantot brīdi un paspēt apskatīties Rīgas cirka vēsturisko ēku vēl pirms grandiozās pārbūves," saka Liene Pērkone. 

Vēl viens no cirka šīs sezonas lielākajiem notikumiem –  kanādiešu cirka meistaru "Machine de cirque" viesizrādes, kas būs skatāmas VEF kultūras pilī 26. un 27. decembrī. Savukārt jau 7. septembrī Rīgas cirkā notiks vairākas aktivitātes, kas iekļautas mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" programmā, un 13. septembrī cirkā būs skatāma viena no teātra festivāla "Homo Novus" izrādēm – "Spoku rakstnieks un salauztā rokas bremze".

Rīgas cirkā regulāri notiek arī dažādas izstādes, koncerti, viesmākslinieku rezidenču pasākumi, kā arī teātra trupas "Kvadrifrons" rīkotās teātra izrādes. Jau ar 8. septembri sākas skatītāju iecienītās izrādes-ekskursijas "Brīnuma skartie" jaunā sezona. "Brīnuma skartie" ir iespēja audiogida pavadībā izstaigāt 130 gadu seno Rīgas cirka ēku un cirka stāstus noklausīties latviešu, krievu vai angļu valodā. "Kvadrifrons" šosezon piedāvā arī vēl vairākas izrādes: "Himna", "Trīs stāsti", "Perturbons" un citas.

Rīgas cirka ēka ir viena no vecākajām cirka celtnēm Eiropā un vienīgā pastāvīgā cirka ēka Baltijas valstīs. 2019./2020. gada sezona ir pēdējā pilnā sezona pirms cirka ēkas rekonstrukcijas, taču arī pārbūves laikā Rīgas cirks piedāvās dažādus pasākumus gan Rīgā, gan citās pilsētās.

Jaunākā informācija par aktivitātēm Rīgas cirkā aplūkojama vietnēs "Cirks.lv" un "Kvadrifrons.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!