Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
11.05.2023

Rīgā viesosies Ukrainas grāmatu mākslinieki Romana Romanišina un Andrijs Lesivs

Komentē
1

Izdevniecība "Liels un mazs" no 20. līdz 23. maijam rīko ukraiņu autoru Romanas Romanišinas (Романа Романишин) un Andrija Lesiva (Андрій Лесів) vizīti Latvijā.

Vizītes laikā notiks vairāki pasākumi, kurus bez maksas laipni aicināti apmeklēt visi interesenti:

Sestdien, 20. maijā, pulksten 13.00, LNB Bērnu literatūras centrā notiks grāmatas "Karš, kurš pārvērta Rondo" lasījums un radošā darbnīca ģimenēm ar bērniem "Rondo pārbūve". Pēc kopēja lasījuma un sarunas par grāmatu, mākslinieku vadībā bērni radīs lielo pilsētiņas Rondo pārbūves un atjaunošanas plānu.

Pirmdien, 22. maijā, pulksten 17.00, Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā (K2) visi interesenti būs gaidīti uz mākslinieku darbu prezentāciju "Grāmatu radīšana. Padziļināti", kurā Romana Romanišina un Andrijs Lesivs stāstīs par savu darbu tapšanu. Uz šo pasākumu īpaši aicināti mākslas studenti un ilustrācijas un dizaina nozares profesionāļi, kā arī visi vizuālajā mākslā un grāmatniecības nozares novitātēs ieinteresētie.

Romana Romanišina un Andrijs Lesivs ir grāmatu autori, dizaineri un ilustratori, Ukrainas PEN biedri. Abi dzimuši Ukrainā 1984. gadā, dzīvo un strādā Ļvivā. Pēc Ļvivas Nacionālās mākslas akadēmijas absolvēšanas kopā nodibināja studiju "Agrafka", kurā abi veido ilustrētas grāmatas bērniem un pieaugušajiem. Agrafka sadarbojas ar grāmatu izdevniecību "Starij Ļev" (Видавництво Старого Лева), kas šogad Boloņas bērnu grāmatu tirgū saņēma titulu "Labākais bērnu grāmatu izdevējs Eiropā". Mākslinieku dueta grāmatas ir tulkotas un izdotas vairāk kā 30 valodās visā pasaulē, par saviem darbiem viņi ir saņēmuši daudzus starptautiskus apbalvojumus.

2022. gadā mākslinieki veidoja Latvijas PEN balvu, ko saņēma juriste Sanita Osipova un biedrība "Gribu palīdzēt bēgļiem".

"Liels un mazs" Māra Salēja tulkojumā latviski līdz šim izdevusi četras Romanas Romanišinas un Andrija Lesiva grāmatas: "Karš, kurš pārdeva Rondo", "Skaļi, klusu, čukstus", "Tā es redzu", kā arī "Zvaigznes un magoņu sēkliņas".  

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!