Publicitātes attēls
 
Aktualitātes
07.03.2019

Rīgā un vairāk nekā 50 citās valstīs notiks vērienīgi klimata pārmaiņām veltīti streiki

Komentē
1

Pievienojoties globālajai akcijai, 15. martā plkst. 15:30 Rīgā, Vērmanes dārzā, notiks Globālais streiks nākotnei, kuru organizē starptautiska neformāla studentu kustība "Fridays For Future". Gājiens vienlaikus notiks vairāk nekā 50 citās pasaules valstīs. Latvijā tas sāksies pie Ministru kabineta un beigsies pie Saeimas, informē "Fridays For Future Latvia" kustības pārstāve Laura Treimane.

"Fridays For Future" ir starptautiska kustība, kuras aizsākumi meklējami 2018. gada augustā, kad zviedru skolniece Grēta Tunberga (Greta Thunberg) trīs nedēļas pēc kārtas katru skolas dienu sēdēja pretī Zviedrijas parlamentam, protestējot pret valdības rīcības trūkumu saistībā ar klimata pārmaiņu krīzi. Klimata pārmaiņas kļūst par tematu, par kuru runā ne tikai zinātnieki un organizācijas, bet arī jaunieši un skolēni, pēdējos mēnešos izejot ielās un protestējot.

"Visu protestu pamatā ir fakts, ka pēdējie pieci gadi ir bijuši karstākie klimata novērojumu vēsturē, kā arī bažas par nākotnes drošumu un stabilitāti. Neskaitāmi pētījumi ir norādījuši: ja vēlamies kaut samazināt, nevis apstādināt šīs katastrofas postošo ietekmi, nedrīkstam pieļaut globālās temperatūras pieaugumu par 1.5 grādiem pēc Celsija. Pasaule neparedzami mainītos, ja piepildītos scenārijs par katastrofālu dzīvnieku un augu skaita izzušanu, ūdens trūkumu, jūras līmeņa celšanos, ražas apjomu sarukumu un par citām ar nemazinātu klimata pārmaiņu saistītām sekām," raksta streika Latvijā organizatori.

Viņi turpina: "Politiskais atbalsts vēl joprojām ir nepietiekams. Kopš Parīzes klimata vienošanās 2015. gadā nav sekojusi vērā ņemama rīcība un politika. Pat pretēji – emisiju koncentrācija atmosfērā palielinās un ASV, kas ir viena no lielākajām pāridarītājām klimatam, 2017. gadā paziņoja, ka tā izstāsies no vienošanās, signalizējot par klimata jautājumu nozīmības trūkumu starp pasaules lielvalstīm."

Tāpēc kustība "Fridays for Future Latvia" kopā ar nevalstiskajām organizācijām – "Dzīvnieku brīvība", "Zero Waste Latvija", apvienību "Pilsēta cilvēkiem", "Zaļā brīvība", "Vides izglītības fonds", "Protests", "Fashion Revolution Latvia" un vairākiem desmitiem citu organizāciju, t.sk. interneta žurnālu "Satori" un biedrību "Ascendum" – aicina ikvienu piedalīties 15. marta protesta akcijā, lai iestātos par labāku nākotni un pieprasītu politisko atbildību, izvirzot klimata jautājumus par prioritāti Latvijas valdības darbā. Gājiens plkst. 15:30 sāksies pie Ministru kabineta un beigsies pie Saeimas (šeit iespējams apskatīt maršrutu).

Pirms protesta tiks nodrošinātas plakātu darbnīcas, kas notiks 9. un 10. martā "Dzīvnieku brīvības" mītnes vietā Rīgā, Puškina ielā 11.

Tāpat iespējams paziņot par savu dalību gājienā, spiežot pogu "Apmeklēšu" pasākuma "Facebook" lapā, kā arī uzlikt rāmīti savai profila bildei

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!