Aktualitātes
03.08.2020

Radio NABA un "Survival Kit" sāk jaunu raidījumu ciklu par rasismu

Komentē
0
Saglabā

No pirmdienas, 3. augusta, Radio NABA ēterā plkst. 19.00 jauns raidījumu cikls "Kommunalka-Community" par mākslu un sadzīvošanu, ko Radio NABA veido sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un kas ir daļa no laikmetīgās mākslas festivāla "Survival Kit" publiskās programmas radio platformā. Raidījumu vada Inga Lāce, Latvijas laikmetīgās mākslas centra kuratore.

Kā stāsta raidījuma veidotāji, nosaukums "Kommunalka-Community" iezīmē jautājumus un problēmas, kas Latvijā pastāv, veidojot iekļaujošu sabiedrību: "Bieži vien šķiet, ka mēs esam kaut kur pa vidu – negribot pieņemt nekāda veida citādo – etniskās, rasu, seksuālās minoritātes, it kā šo kopā-sadzīvošanu joprojām uzspiestu padomju laika kommunalkas princips jeb komunālais dzīvoklis. Turklāt tikpat lielu pretestību izraisa arī no angļu valodas ņemtais nosaukumā speciāli netulkotais vārds "community" jeb kopiena. Kāds tad ir un kāds varētu būt Latvijas sabiedrības modelis starp "kommunalku" un "community"? Šajā raidījumā kopā kopā ar dažādiem viesiem mēģināsim saprast problēmas un ieskatīties risinājumos iekļaujošākas nākotnes sabiedrības veidošanā, īpašu uzmanību pievēršot ar rasismu saistītām problēmām."

Kā norāda raidījuma veidotāji, lai gan dažkārt arī Latvijā mēdz izskanēt citi viedokļi un šis jautājums tiek apspriests, raidījuma mērķis ir diskusiju turpināt un padziļināti izprast ar rasismu saistītās problēmas. Uz pirmo sarunu tika aicināts intergrācijas eksperts, sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmas "Make Room" vadītājs Miks Celmiņš, kurš ikdienā strādā ar imigrantiem, ārvalstu studentiem un arī pandēmijas laikā tiem palīdzēja nokārtot gan praktiskus, gan administratīvus jautājumus saistībā ar pabalstu piešķiršanu un tamlīdzīgi. Šobrīd Celmiņš stādā pie jaunas iniciatīvas "Iekļaujošas sabiedrības centrs".

Raidījumos apskatāmie jautājumi tiks vērtēti arī dažādu mākslas institūciju darbības kontektā. Raidījuma muzikālais noformējums tiek veidots sadarbībā ar "Survival Kit" 10 mākslinieku, Dj Cassius Fadlabi (Hartūma/Oslo).

Radio NABA ēterā raidījums būs dzirdams pirmdienās, no 3. augusta, katru otro nedēļu plkst. 19.00.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!