Andris Eglītis. "Daži iztēles un matērijas satikšanās gadījumi (Savvaļa)". Vecināts audekls, tuša, akrils, 127 x 220 cm, 2020
 
Aktualitātes
01.02.2023

Nacionālajā muzejā notiks Andra Eglīša un Miķeļa Fišera personālizstādes

Komentē
0

Nacionālā mākslas muzeja izsludinātajā izstāžu projektu konkursa rezultātā nākamgad notiks trīs izstādes – Rotu mākslas biedrības grupas izstāde "Pieskāriens" Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Andra Eglīša personālizstāde "Daži iztēles un matērijas satikšanās gadījumi" un Miķeļa Fišera personālizstāde "Baisais mantojums" LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) pagājušā gada oktobrī izsludināja atklātu konkursu par iespēju realizēt mākslas izstāžu projektus 2024. gadā konkrētās eksponēšanas vietās, aicinot piedalīties māksliniekus un izstāžu kuratorus.

Kopumā tika saņemti 13 projektu pieteikumi (LNMM – 8, DMDM – 5). "Lielais pieteikumu skaits, īpaši LNMM galvenās ēkas Lielajai zālei, skaudri atgādina par telpu nepietiekamību Rīgā laikmetīgās vizuālās mākslas aktivitātēm, vēlreiz norādot uz izstāžu zāles "Arsenāls" neprognozējami ieilgušo rekonstrukcijas procesu," norāda muzeja pārstāvji.

Izvērtēšanas gaitā realizācijai Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) 2024. gadā Konkursa komisija apstiprināja Rotu mākslas biedrības grupas izstādi "Pieskāriens" (projekta vadītāja Ginta Grūbe). Apliecinot nozares attīstību un pēctecību, izstāde parādīs dažādu paaudžu un rokrakstu plašo amplitūdu, ko pārstāv Rotu mākslas biedrības mākslinieki. Ekspozīcija ietvers oriģinālus jaundarbus un stāstus par katra dizainera radošo pieredzi no idejas līdz brīdim, kad rota satiekas ar jauno īpašnieku.

Realizācijai LNMM galvenajā ēkā 2024. gadā apstiprināta Andra Eglīša personālizstāde "Daži iztēles un matērijas satikšanās gadījumi". Izstāde tiks risināta kā autora radošās prakses attēls, kurā kopā eksistēs jaundarbi, dažādos laika nogriežņos tapušās gleznu sērijas, instalācijas un arhitektoniski veidojumi. "Izmantojot iztēli un glezniecības valodu kā instrumentu, Andra Eglīša daiļrade ir piedāvājums un liecība par vidi kā telpu, kas ir dzīvi apliecinoša un jēgpilna, atrodoties ieinteresētās un nehierarhiskās attiecībās ar to. Pārvietojoties starp pilsētām un fiziskajām telpām Baltijā un Ziemeļvalstīs, ekspozīcija mainīs raksturu, iesaistot tās tapšanā arvien jaunus cilvēkus un pielāgojoties lokālajiem kontekstiem un laikam," teikts izstādes aprakstā. 

Projekta komandas sastāvā darbojas gleznotājs Andris Eglītis, radošā producente Kitija Vasiļjeva, mākslinieks un kurators Aleksejs Beļeckis.

Andra Eglīša izstādes ekspozīcijas skice.

Konkursa komisija pieņēma arī atsevišķu lēmumu, rekomendējot LNMM rast iespēju Miķeļa Fišera personālizstādes "Baisais mantojums" projekta realizācijai 2025.–2026. gadu periodā. Izstāde iecerēta kā līdz šim plašākā autora darbu skate ar mērķi koncentrēti atspoguļot viņa radošo praksi konkrētā telpā. Konceptuāli ekspozīcija tiks veidota kā triptihs, ceļojums cauri mākslinieka prāta dažādajiem stāvokļiem un attīstības fiksācijām, kas iemiesosies gan pašreiz izstrādes procesā esošajos monumentālās glezniecības, tēlniecības un keramikas darbos, gan tematiski atlasītajās kompozīcijās. Miķeli Fišeru joprojām interesē realitātes trauslā daba, un viņš aktīvi reflektē par mūsdienu civilizācijas krīzi. Jaunie darbi pieskaras apokalipses tēmai, kas spēcīgi rezonē ar aktuālo ģeopolitisko situāciju un arī ar pēdējos gados novērojamajām straujajām klimata izmaiņām. 

Projekta komandas sastāvā darbojas mākslinieks Miķelis Fišers, kuratore Auguste Petre, arhitekte Beatrise Šteina, gaismu mākslinieks Niks Cipruss, vizuālās identitātes autors Aleksandrs Breže, komponiste Anna Fišere, kuratores asistente Ieva Stalšene un producente Luīze Rukšāne.

Miķeļa Fišera iecerētās izstādes vizualizācija.


Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!