Aktualitātes
06.04.2018

Mazākumtautību skolu skolēni dodas bezmaksas kultūras ekskursijās uz Rīgu

Komentē
0
Saglabā

Noslēdzies biedrības "Ascendum" rīkotais projekts "Integrācijas tēma teātrī", kura ietvaros pierobežas mazākumtautību skolu skolēni tika aicināti doties bezmaksas kultūras ekskursijās uz Rīgu un apmeklēt teātra izrādes, kas veltītas sabiedrībā aktuālām tēmām, tai skaitā integrācijai.

Lai veiksmīgi risinātu sarežģītos sabiedrības integrācijas sekmēšanas jautājumus, ir svarīgi par tiem izglītot jauniešus. Viens no ceļiem, kā to izdarīt, ir caur kultūras pieredzi, jo, kā pierāda pētījumi, tieši kultūras iepazīšana bērnībā un jaunībā ir viens no būtiskākajiem faktoriem, lai arī nākotnē cilvēks turpinātu interesēties par aktualitātēm un kļūtu par domājošu, atbildīgu pilsoni, kurš ir atvērts pret līdzcilvēkiem.

Tādēļ šī gada 19., 26. un 27. martā Rīgā norisinājās biedrības "Ascendum" rīkotais projekts "Integrācijas tēma teātrī", kuru atbalstīja Britu padome Latvijā. Projekta mērķis bija caur teātra izrādēm rosināt jauniešus aizdomāties par pretrunīgo informācijas telpu, kurā dzīvojam – to, cik viegli mūsdienās manipulēt ar informāciju, un to, ka katram pašam ir jāspēj kritiski domāt un pieņemt lēmumus.

Šī projekta ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem bija iespēja bez maksas apmeklēt divas atzinību guvušas neatkarīgo teātru izrādes: "Taņas dzimšanas diena" (Ģertrūdes ielas teātris), kas runā par to, kā Latvijā sadzīvo dažādas nacionalitātes, un "Būt nacionālistam" ("Dirty Deal Teatro"), kas pievēršas tam, kā jaunieši gūst dzīves pieredzi, nekritiski izvēloties savas autoritātes. 

Projektā kopā piedalījās 180 skolēni no Salienas vidusskolas, Rēzeknes 2.,3., un 4. vidusskolas, Daugavpils centra vidusskolas, J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas un Ludzas 2. vidusskolas. Pēc izrādēm skolēni tika iesaistīti diskusijā par redzēto. Diskusijas vadīja Latvijas valsts Simtgades biroja izglītības un jauniešu projektu vadītāja Aija Tūna. Līdzās izrādei ekskursijas programmā bija iekļauta viesošanās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Latvijas Mākslas muzejā, kā arī Vecrīgas un nozīmīgāko kultūras pieminekļu iepazīšana gida pavadībā.

Biedrības "Ascendum" mērķis ir veicināt Latvijas ekonomisko, garīgo un sociālo augšupeju, mērķtiecīgi atbalstot kultūru, izglītību un pilsonisku, saliedētu sabiedrību.

Britu padome ir starptautiska organizācija, kuras mērķis ir veidot ilgtermiņa partnerattiecības starp cilvēkiem un organizācijām Latvijā, Lielbritānijā un citās Eiropas valstīs.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!