Aktualitātes
27.05.2022

Mākslinieku apvienība +K+M+B publicē jaunu singlu un okultisma iedvesmotu klipu

Komentē
0
Saglabā

Mākslinieku apvienība +K+M+B laiž klajā singlu "++" no drīzumā gaidāmās skaņu plates, kas ierobežotā daudzumā tiks izdota sadarbībā ar Erica Synths. Singlam radīts arī videoklips, ko veidojis režisors Bingi Bongi un operators Mārcis Ābele.

Klipa veidotāji iedvesmojušies no kolektīva iepriekš izmantotajiem vizuālajiem tēliem, tostarp, kapirotēm un līdzīgām maskām, kādas joprojām tiek izmantotas dažādos reliģiskos un okultisma rituālos, ceremonijās un popkultūras priekšnesumos. "Balstoties zināmā tēlu sistēmā un estētikā, kādā šie maskās tērptie varoņi varētu eksistēt, un, protams, iedvesmojoties no +K+M+B mūzikas, esmu radījis naratīvu, kurā uzsvars ir tieši uz iniciācijas procesu kā rituālu un otrādāk – rituālu kā iniciācijas procesu. Strādājot pie šī video darba, esmu turpinājis izmantot sev raksturīgo spriedzes, absurda un melnā humora elementus, kas, manuprāt, izcili ierakstās apvienības +K+M+B mākslinieciskajā praksē. Esmu radījis tēlu Lil Bundzinieks, un viņa iesvētības aizsāk +K+M+B mūzikas video sēriju par priesteriem un kalponēm," par skaņdarba "++" video versijas tapšanu stāsta režisors Bingi Bongi.

27. maijā plkst. 20:00 apvienība +K+M+B ar performanci uzstāsties "Dekadences mūzikas festivālā", koncertvietā "Tu jau zini Kur" Tallinas kvartālā.

Apvienība +K+M+B rada eksperimentālas un mistiskas skaņu ainavas. Skaņdarbos vienlaicīgi tiek izmantoti vairāki kultūras kodi un simboli, kuri rodami dažādās reliģijās, kultūrās, folklorās, mītos, arī okultismā un misticismā. Kā norāda paši mūziķi, simboli un kultūras kodi ir sociāli konstrukti, kurus nevajadzētu pieņemt kā pašsaprotamus, un aicina atšķetināt to nozīmes, klausoties grupas radītajās kompozīcijās. "+K+M+B tiecas piedāvāt jaunu kontekstu, pievēršot uzmanību absurdam, ko izraisa cilvēces izteiktā nepieciešamība pēc irracionālā. Irracionālā klātesamība ir nepieciešama, lai nodrošinātu cilvēci ar vērtību sistēmu, bet tajā pašā laikā tas ir mūsu baiļu avots. +K+M+B mūzika iedrošina mūs atteikties no savām bailēm un aicina izbaudīt Kaspera, Melhiora un Baltazara radītās skaņu ainavas," par sevi vēsta grupa, kur apvienojušies Kristians Brekte, Māris Butlers and Modris Svilāns.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!