Foto: Katrīna Ģelze
 
Aktualitātes
28.11.2014

"Mākslai vajag telpu" radījis laikmetīgās mākslas iedvesmotu T kreklu kolekciju

Komentē
0
Saglabā

Fonds "Mākslai vajag telpu" sadarbībā ar starptautiski atzīto modes dizaineru Ati Artemjevu ir radījuši jaunu, laikmetīgās mākslas iedvesmotu T kreklu kolekciju, kas veidota ar mērķi iepazīstināt sabiedrību ar spilgtākajiem Latvijas mūsdienu mākslinieku darbiem.

Projektā ir iesaistījušies tādi pazīstami mākslinieki kā Arnis Balčus, Katrīna Neiburga, Daiga Krūze, Ilze Avotiņa, Paula Zariņa, Kristīne Luīze Avotiņa, Paulis Liepa, Kristians Brekte, Māra Viška, Vija Zariņa, Ritums Ivanovs, Agate Apkalne, Ieva Iltnere un Jana Briķe.

Kā atzīst fonda "Mākslai vajag telpu" pārstāve Katrīna Leiškalne, projekta mērķis ir ne tikai popularizēt talantīgākos Latvijas mākslas pārstāvjus, bet arī turpināt sabiedrisko diskusiju par Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību, kā arī veicināt interesi par mūsdienu aktualitātēm laikmetīgās mākslas procesos.

"Iegādājoties mākslinieciskā dizaina T kreklu, tā jaunais īpašnieks varēs lepoties ne tikai ar ekskluzīvu modes dizaina elementu, bet arī ar ideju un vērtībām, ko tas pārstāv. Mēs ceram, ka mākslas dizaina T kreklu kolekcija veicinās veselu kustību latviešos, kuri vēlas atbalstīt mūsu talantīgos māksliniekus, vienlaicīgi publiskajā telpā aktualizējot jautājumu par laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību. Tēlaini izsakoties, krekls simbolizē laikmetīgo mākslu, kas pašlaik ir pieejama ļoti ierobežotam cilvēku skaitam, bet mūsu spēkos ir to "izvilkt no skapja" un dot sabiedrībai iespēju iepazīties ar mūsu talantīgo mākslas pārstāvju veikumu, kā arī radīt pieprasījumu pēc laikmetīgo kultūras vērtību pieejamības ikvienam Latvijas iedzīvotājam."

T kreklu kolekcijas dizaina autors ir Atis Artemjevs – modes mākslinieks ar starptautiski atzītu grādu modes zinātnē, kas iegūts prestižajā Milānas "Istituto Marangoni", – un viņa radītie unikālie un gaumīgie T krekli iepriecinās gan pašu valkātāju, gan apkārtējo sabiedrību, kā arī kalpos kā lieliska dāvana vai suvenīrs Rīgas (Latvijas) viesiem. Svarīgi ir uzsvērt, ka krekli ir ražoti Latvijā, izmantojot vietējo amatnieku prasmes un darbu.

T kreklu kolekcija ir ekskluzīva, un pārdošanā būs pieejams vien ierobežots vienību skaits. Krekliem tiks izveidots īpašs interneta veikals, tāpat tos varēs iegādāties labākajos Latvijas dizaina veikalos. Katram pircējam līdzi tiks iedota kartiņa ar informāciju par izvēlētā mākslas darba autoru un fondu "Mākslai vajag telpu".

Drīzumā sociālajos tīklos tiks publicēta arī īpaša fotosesija, kurā būs apskatāmi projektā iesaistījušies mākslinieki, pozējot katrs ar sava mākslas darba apdrukāto kreklu vietā, kur mākslas darbs ir tapis, – savā darba studijā.  Fonds "Mākslai vajag telpu" aicina ikvienu interesentu paust savu atbalstu mūsu māksliniekiem, nopērkot kreklu, nofotografējoties ar to un publicējot attēlu sociālajos tīklos, lietojot mirkļbirku #MVT.

Agate Apkalne

Arnis Balčus

Daiga Krūze

Ieva Iltnere

Ilze Avotiņa

Jana Briķe

Katrīna Neiburga

Kristians Brekte

Kristīne Luīze Avotiņa

Māra Viška

Paula Zariņa

Paulis Liepa

Paulis Liepa

Ritums Ivanovs

Vija Zariņa

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!