Aktualitātes
08.02.2021

Leļļu teātra izrādes būs skatāmas tiešsaistē

Komentē
0
Saglabā

Ieilgstot periodam, kurā teātru zāles skatītājiem ir slēgtas, Latvijas Leļļu teātris atver jaunu spēles "laukumu" – Dīvānzāli. Šīs virtuālās teātra telpas repertuāru veidos izrāžu ieraksti un digitālās adaptācijas gan bērnu, gan pieaugušo auditorijai.

Sākotnēji Dīvānzālē būs iespēja skatīties 4 izrāžu ierakstus, kas vairāku gadu garumā tapuši projekta "Teātris ZIP" ietvaros, taču pavisam drīz tos papildinās arī citi ieraksti un izrāžu ekrāna versijas gan latviešu, gan krievu trupas izpildījumā. Sadarbībā ar Latvijas Televīziju kā pirmie pie skatītājiem nonāks iestudējumi "Un atkal Pifs", "Lellīte Lolīte", "Sniega karaliene" un "Skroderdienas Silmačos". Jau pavisam drīz šo sarakstu papildinās izrāde pieaugušajiem "Zelta zirgs", ģimenes iestudējums "Divas Lotiņas" un ziemas noskaņu pasaka "Sidraba egle", kas tiešsaistē bija pieejama Ziemassvētku laikā.

Izrādes varēs skatīties vietnē "bilesuparadize.lv", par 10.00 eur iegādājoties ģimenes piekļuves kodu, kas ļaus iestudējumu skatīties neierobežotu reižu skaitu 72 stundu laikā no koda aktivizācijas brīža. Vairāk informācijas www.lelluteatris.lv.

Lai arī Covid-19 ierobežojumu dēļ izrādes šobrīd nenotiek, darbs pie jauniestudējumiem nav apstājies. Režisore Vija Blūzma kopdarbā ar aktieriem Daci Vītolu un Rihardu Zelezņevu strādā pie Anetes Meleces grāmatas "Kiosks" skatuves versijas. Vienlaikus top divi pazīstamā bērnu rakstnieka Grigorija Ostera darbi: režisora Māra Koristina vadībā rit lugas "Kaķēns, vārdā Vau" mēģinājumi pašiem mazākajiem skatītājiem, savukārt krievu trupā darbu pie izrādes "38 papagaiļi" vada režisors Aleksandrs Jonovs.

Jauniestudējumu mēģinājumi notiek darbadienās, bet brīvdienās, kurās ierasti tika spēlētas izrādes, plānotas filmēšanas, lai pakāpeniski digitalizētu daļu repertuāra. Ņemot vērā apstākli, ka vasarā teātra kolektīvs uz renovācijas laiku pametīs ēku K. Barona ielā, izrādes, kuras citos spēles laukumos radīt nebūs iespējams, varētu būt pieejamas digitāli arī pēc ierobežojumu atcelšanas.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!