Aktualitātes
14.05.2021

"Jersika Records" izdod dzejas un mūzikas projekta "klausies" albumu "9"

Komentē
0
Saglabā

14. maijā izdevniecības "Jersika Records" paspārnē klajā nāk dzejas un improvizētās mūzikas projekta "klausies" albums "9". Digitālajā un vinila plates formātā izdotais albums ietver deviņus tekstus latviešu, krievu un angļu valodā, kurus lasa dzejniece Aleksandra Line un mūzikā ietērpuši pianists un komponists Edgars Cīrulis un dāņu kontrabasists un komponists Alberts Reinholds Ostegods (Albert Reinholdt Østergaard).

"klausies" albumā "9" iekļautos stāstus ir tiešā veidā iedvesmojusi mūzika: katrs no Aleksandras Lines sarakstītajiem dzejoļiem ir tapis Edgara Cīruļa koncertos, lai pēc tam transformētos "spoken-word" jeb runātā vārda albumā ar Edgara Cīruļa un Alberta Reinholda Ostegoda komponēto mūziku.

Vinila platē ir klausāms arī papildus skaņdarbs — instrumentālā aranžija Imanta Kalniņa kompozīcijai "Piena ceļš", ko abi mūziķi vairākkārt izpildījuši savos koncertos. "Kad sākotnēji 2020. gada pavasarī ieplānoto ierakstu sesiju nācās pārcelt pandēmijas izraisīto ierobežojumu dēļ, "klausies" trio ik nedēļu sarunājās caur video zvaniem, kuru laikā tieši šo kompozīciju Cīrulis un Ostegods bieži spēlēja kopā, katrs no savām mājām, tāpēc iespēja nospēlēt to klausītājiem klātienē koncertzālē "Latvija" starp pirmo un otro pandēmijas vilni kļuva par īpašu laikmeta apliecinājumu," raksta albuma veidotāji.

"Dzejas un džeza mūzikas attiecībām ir sena vēsture — jau pagājušā gadsimta 50. gados tā saucamās "bītņiku" kustības dzejnieki iedvesmu smēlās džeza klubos Ņujorkā, kur muzicēja tā laika vadošie bībopa džezmeņi. 60. gados jau visai ierasti bija dzejas vakari, kur dzejnieku lasījumus pavada džeza mūziķi un šādas uzstāšanās ir ierakstītas un izdotas skaņuplatēs. Prieks, ka arī Latvijā notiek šādas sadarbības starp dzejniekiem un džeza mūziķiem, un vienu šadu labu piemēru ir izdevies ierakstīt un izdot skaņuplatē", — par "9" saka izdevniecības "Jersika Records" vadītājs Mareks Ameriks.

Albuma "9" skaņu režisors ir Mārtiņš Krastiņš, vāka dizainā izmantotas Oskara Upenieka fotogrāfijas, dizaina autors — Edgars Ameriks.

Albums izdots vinila plates formātā, kā arī ir pieejams "Spotify", "Apple Music" un citās lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs un izdevniecības "Youtube" un "Bandcamp" profilos.

Albuma analogais ieraksts notika 2020. gada 14. un 15. augustā Ventspils koncertzālē "Latvija", atvērtajā ierakstu sesijā ar klausītāju klātbūtni.

Albums digitāli pieejams te.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!