Aktualitātes
06.02.2023

Blakus nojauktajam Uzvaras parka piemineklim notiks zviedru mākslinieces performance

Komentē
0

Trešdien, 8. februārī, plkst. 15.00 Uzvaras parkā notiks zviedru mākslinieces Emmas Beklundas (Emma Bäcklund) zibakcija performance "Renegāti".

Kā norāda māksliniece, performance "Renegāti" iecerēta kā mēģinājums kliedēt spriedzi, kas aptver vietu, kur līdz 2022. gada augustam atradās tā sauktais Uzvaras piemineklis. Vienlaikus performance aicina atzīt traumu, kas joprojām ir klātesoša, gluži kā fantomiska ekstremitāte. Performance spēlējas ar rotaļīguma un stagnācijas pretstatījumiem, pētot, kā caur horeogrāfiju un ķermeņa pieredzi iespējams kaut vai uz brīdi transformēt publisko telpu.

Performance notiks Bāriņu ielas pusē – zaļajā laukumā, kur notiek automašīnu kustība, un to varēs vērot no ielas pretējās puses. Ilgums: 20 min. Māksliniece aicina arī piedalīties performancē, iepriekš piesakoties uz [email protected].

Emma Beklunda strādā ar fotogrāfiju, performances mākslu un instalāciju. izmantojot dejas praksi un interesi par neirozinātni, viņa veido darbus, kuros apvienota gan kognitīvā, gan fiziskā pieredze. Kopš janvāra sākuma viņa uzturas Rīgā ISSP mākslinieku rezidences programmas ietvaros.

Performance "Renegāti" veidota sadarbībā ar ISSP Jauniešu skolu un brīvprātīgajiem izpildītājiem. Rezidenču programmu atbalsta Ziemeļvalstu Kultūras punkts.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!