Aktualitātes
21.03.2023

Bezmaksas seansos varēs noskatīties piecas Eiropas filmas

Komentē
1

Ikgadējās Eiropas Parlamenta (EP) LUX filmu dienās bez maksas varēs noskatīties piecas LUX skatītāju balvai izvirzītas Eiropas filmas, tostarp kontinenta lielo kinofestivālu laureātus: Rūbena Estlunda filmu "Skumju trīsstūris" un Karlas Simonas filma "Alkarrasa". Filmu dienas sāksies 31. martā ar ekspertu sarunu par Eiropas kino.

Balvai šogad izvirzītas piecas filmas: katalāņu režisores Karlas Simonas filma "Alkarrasa", turku režisora Emina Alpara filma "Burning Days", beļģa Lukasa Donta pusaudžu drāma "Tuvu", zviedra Rūbena Estlunda "Skumju trīsstūris" un portugāļa Žuāu Pedro Rodrigesa "Will-o'-the-wisp". Filmas būs skatāmas klātienē kino "Splendid Palace".

Pirms pirmās filmas seansa 31. martā pulksten 17.30 Splendid Palace un tiešsaistē EP biroja Facebook lapā notiks LUX filmu dienu atklāšanas saruna "Ko atspoguļo Eiropas kino 2023?". To vadīs kino žurnāliste un filmu programmu kuratore Kristīne Simsone.

Pēc filmu seansiem skatītājus aicina novērtēt filmas LUX skatītāju balvas vietnē, lai kopīgi lemtu par to, kura filma saņems LUX skatītāju balvu. Balsojuma dalībnieki piedalīsies izlozē, kur būs iespējams laimēt braucienus uz LUX skatītāju balvas pasniegšanas ceremoniju Strasbūrā.

Par LUX skatītāju balvas finālistēm:

"Alkarrasa" (Spānija, Itālija)
31. martā 17.30

Jau paaudžu paaudzēs Solē ģimene vasaras aizvada, vācot persikus savā augļudārzā Alkarrasā, nelielā Katalonijas ciematā Spānijā. Šā gada persiku raža var izrādīties viņiem pēdējā, jo ģimenei draud saimniecības zaudēšana. Jaunais zemes izmantošanas plāns paredz persiku kokus izcirst un to vietā uzstādīt saules enerģijas paneļus, un tas rada plaisu ciešajās ģimenes attiecībās. Pirmo reizi viņi ir nolikti neskaidras nākotnes priekšā un riskē zaudēt daudz vairāk nekā tikai savu augļudārzu.

"Skumju trīsstūris" (Zviedrija, Vācija, Francija, Apvienotā Karaliste)
1. aprīlī 16.00

Modeļi Karls un Jaja dzīvo modes pasaulē un cenšas izzināt savu attiecību robežas. Pāris tiek uzaicināts doties luksusa jahtas braucienā kopā ar bagātnieku klubu, kurā ietilpst krievu oligarhs, britu ieroču tirgotāji un savdabīgs jahtas kapteinis. Katastrofas rezultātā Karls un Jaja kopā ar miljardieriem un jahtas apkopēju nonāk uz vientuļas salas. Sabiedrības hierarhija pēkšņi sagriežas kājām gaisā, jo apkopēja izrādās vienīgā, kura prot zvejot.

"Tuvu"  (Beļģija, Francija, Nīderlande)
2. aprīlī 16.00

Negaidīti izjūk cieša draudzība starp diviem trīspadsmit gadus veciem zēniem Leo un Remi. Pārdzīvodams notiekošo, Leo dodas pie Remi mātes.

"Will-o'-the-Wisp" (Portugāle, Francija)
3. aprīlī 18.00

Savā nāves gultā Viņa Karaliskā Augstība Alfredu, kuram ir vien simbolisks karaļa tituls, atgriežas tālajās jaunības dienu atmiņās par laiku, kad viņa sapnis bija kļūt par ugunsdzēsēju. Kad Alfredu iepazīstas ar ugunsdzēsēju brigādes instruktoru Afonsu, abu iemīlējušos un kaislīgo jauno vīriešu dzīvē sākas jauns posms un viņos rodas vēlme mainīt status quo.

"Burning Days" (Turcija, Francija, Vācija, Nīderlande, Grieķija, Horvātija)
4. aprīlī 18.00

Jauno un apzinīgo Emri ieceļ par prokuroru mazpilsētā, ko skārusi ūdens krīze un politiski skandāli. Drīz pēc ierašanās jaunajā vietā viņš ievēro pieaugošo spriedzi un pret savu gribu tiek ievilkts vietējās politiskajās intrigās. Emrem satuvinoties ar vietējā laikraksta īpašnieku, sāk izplatīties baumas un situācija vēl vairāk saasinās.

Pieteikties filmu seansiem iespējams šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!