Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
05.05.2022

Ar diennakti ilgu izstādi atvērs mākslinieka Andra Eglīša grāmatu

Komentē
1
Saglabā

Mākslas projekts "Savvaļa" laidis klajā apjomīgu, bilingvālu izdevumu "Andris Eglītis. Gaišs, apcirsts paralelograms", kas atspoguļo šī brīža spilgtākā laikmetīgās mākslas procesu aktivizētāja Latvijā – mākslinieka Andra Eglīša – pēdējo gadu radošo darbību.

Izdevuma veidošanas pamatā ir centieni radīt kvalitatīvi atšķirīgu laikmetīgās glezniecības izdevumu, ko veido izvērsts vizuālais stāstījums – gan darbu reprodukcijas un radošā procesa fotomateriālu apkopojums, gan arī četru atšķirīgu autoru (kuratore Katerina Gregosa, mākslas zinātniece Elīna Sproģe, mākslinieki Ēriks Apaļais un Agnese Krivade) un formātu esejas. Tās caur sarunām, novērojumiem un vēstulēm ieskicē mākslinieka Andra Eglīša dažādos darbības saslēgšanās mirkļus.

Latviešu un angļu valodā sagatavotais izdevums tiks atklāts sestdien, 7. maijā, plkst. 13.00 Andra Eglīša darbnīcā, bijušās tekstilrūpnīcas "Boļševička" teritorijā – diennakti ilgā izstādē, kurā būs iespēja gan iegādāties limitētā tirāžā izdoto grāmatu, gan satikt grāmatas veidotājus. Darbnīcā būs apskatāmi arī vairums no grāmatā atspoguļotajiem darbiem. 

Kā uzsver izdevuma veidotāji: "Šo grāmatu var nosaukt par procesa nogriezni vai telpu, kur sastapties ar Andra Eglīša glezniecību. Caur darbiem no pēdējos gados tapušajām sērijām un jaunradītiem tekstiem, tā ļauj pietuvoties mākslinieka attiecībām ar laiku, vidi un materiālu. Eglīša darbi mudina izcelt viņa spēju veidot dialogu starp laikmetīgu un tradīcijās balstītu glezniecību. Grāmatai izvēlētās gleznas, faktūras un darbu tapšanas tvērumi rāda procesu, kurā, eksperimentējot ar gaismu, materialitāti, glezniecības tehniku un priekšmetu (subject matter), tiek meklēti nozīmju veidošanas ceļi."

Izdevumu sastādījuši Andris Eglītis, Elīna Sproģe, Laura Adamoviča un Aleksejs Muraško. Grafikas dizainu veidojis  Aleksejs Muraško, tekstus angļu valodā tulkojuši Jānis Frišvalds, Lauris Veips. Konsultanti — Santa Hirša un Henriks Eliass Zēgners. Izdevums iespiests "Jelgavas tipogrāfijā". 

Grāmata tapusi, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda un Nākotnes Atbalsta fonda atbalstam. No nākamās nedēļas to būs iespējams iegādāties "Neputna" grāmatnīcā, "Bolderājā" un "Robert's Books'. Vairāk informācijas par grāmatu un tās iegādi pieejama, rakstot uz [email protected]

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!