Notikums
20
Febr
18:00

Tikšanās ar Gundaru Āboliņu

Komentē
0
Atgādināt

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja ikmēneša "Sarunās Smiļģa kabinetā" 20. februārī plkst. 18:00 viesosies Gundars Āboliņš, kurš jau divdesmit gadus ir Jaunā Rīgas teātra aktieris.

"Savu māksliniecisko karjeru viņš iesāka kādreizējā Jaunatnes teātrī, kurā 1966. gadā G. Priedes lugas "Lasīja Bebre" uzvedumā bija bērnudārza audzēknis. Šajā teātrī, kurš bija arī viņa vecāku – lielisko aktieru Veras Singajevskas un Tālivalda Āboliņa – teātris, G. Āboliņš sāka strādāt 1982. gadā pēc Dailes teātra 7. aktieru studijas beigšanas, bet no 1987. gada trīspadsmit gadus bija Dailes teātra aktieris. Gundarā Āboliņā ļoti spilgti atklājās viņa artistiskais temperaments un smalkā improvizācijas māka, kuras kvintesence bija Millera kundze, feldkurāts Kacs un Mareks J. Hašeka "Šveika" inscenējumā 1998. gadā.

Pilsētas priekšnieks "Revidentā", Soņa un Oblomovs, uzdevumi izrādēs "Tālāk", "Kabalas noslēpumi", Vorobjaņinovs "Divpadsmit krēslos" un citas lomas tapušas Alvja Hermaņa iestudējumos. Vairākus gadus G. Āboliņš ar savu meistarību un izcilajām vācu valodas zināšanām pārsteidzis un iepriecinājis skatītājus Austrijā, Šveicē un Vācijā. Aktieris ir lielisks stāstnieks, dažādu literāru tekstu interprets, un "Sarunās Smiļģa kabinetā" skatītājiem ir iespēja pašiem uzdot jautājumus un tuvāk iepazīt G. Āboliņa radošā darba principus."

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!