Notikums
18
Janv
11:00

"RIBOCA darbnīca"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 18. janvārī, no plkst. 11:00 līdz 14:00 Kalnciema kvartālā notiks Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) iesildošais pasākums "RIBOCA darbnīca".

Gatavojoties Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) norisei no 16. maija līdz 11. oktobrim, turpmāko piecu mēnešu laikā Rīgā notiks biennāli iesildošs pasākumu cikls "RIBOCA darbnīca", kas aktualizēs biennāli un tās dalībnieki.

Sadarbībā ar Kalnciema kvartālu un privāto sākumskolu "Domdaris" katru sestdienu visi interesenti, bet jo īpaši bērni un jaunieši aicināti uz bezmaksas darbnīcām, kuru saturu neparastās un izzinošās nodarbēs veidos paši bērni. Vairākas no darbnīcām tiks veidotas kā tieša līdzdalība mākslas darbu tapšanā.

Janvāra darbnīcu tēma: "Sniegavīri", atslēgas vārdi: bērnība, emocijas, vide.

Apraksts: "Sniegavīru veidošanas darbnīca, iedvesmojoties no Augustas Serapinas (Lietuva) darbiem un reizē no Sāras Ortmeijeres (Vācija) objektu piepildītajām telpām. Ja pirmā janvāra nogale nesīs sniegu, tad darbnīcas dalībniekiem būs iespēja velt un veidot sniegavīrus (arī iekštelpās, vērojot to izzušanas procesu). Ja sniega nebūs, tad sniegavīri tiks veidoti, izmantojot izlietotu biroja papīru, žurnālus un avīzes. Darbnīcā izmantotajiem materiāliem tiks dota iespēja dzīvot otro dzīvi un pārtapt mākslas darbā, vienlaikus atgādinot par resursu pārstrādi un to efektīvu izmantošanu. Sniegu, protams, neaizstāsim, bet uzmanību pievērsīsim tam, ka koku izciršanas un pārmērīga produktu patēriņa dēļ sniegavīri nu mums jāveido no papīra. Globālā sasilšana ir cilvēku nepārdomātās rīcības sekas, un tā izraisa laikapstākļu maiņas – janvārī nav sniega."

Paralēli ikmēneša tematiskajām darbnīcām līdz maijam notiks arī grafiti/stencila darbnīca, kurā tās vecākie dalībnieki ar maketēšanas nažiem veidos un griezīs siluetus – stencilus, iedvesmojoties no dotajiem atslēgas vārdiem un RIBOCA2 māksliniekiem. Mazākie interesenti darbosies ar šķērēm un krāsu flakoniņiem, veidojot uz sienām jau konkrētu tēlu aprises un krāsainos siluetus.

Janvāra darbnīcas notiks "Domdara" bērnu vadībā, un tas padara šīs norises atšķirīgas, ļaujot ieraudzīt tēmu aktualitāti no jaunās paaudzes perspektīvas, taču darbības plāns un saturs izveidots kopīgi ar pedagoģi, tēlnieci un teātra scenogrāfi Līvu Puļķi.

Dalība darbnīcās ir bez maksas. Visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!