Notikums
21
Apr
18:30

Māksla un aktīvisms: tiešsaistes lekciju cikla pirmā lekcija

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 21. aprīlī, 18.30 tiešsaistē ar J.Jordan lekciju "Visam pa vidu: māksla un aktīvisms, daba un kultūra, vīrišķais un sievišķais – radošas sacelšanās nebinārās vadlīnijas" aizsāksies ISSP veidots tiešsaistes lekciju cikls par mākslu un aktīvismu.

J.Jordan savā lekcijā apskatīs mākslas aktīvisma piemērus no "Dumpinieciskās iztēles laboratorijas" (Laboratory of Insurrectionary Imagination), apkopojot principus efektīvām un skaistām mākslas aktīvisma formām, kas veidotas, balstoties uz savstarpējas ekoloģiskās saistības idejām.

Dēvēts par "pašmāju ekstrēmistu" Lielbritānijā un "dumpju burvi" franču presē, J. Jordan pievēršas visdažādākajām starptelpām – starp mākslu un aktīvismu, kultūru un dabu, vīrišķo un sievišķo. Būdams radošo tiešās intervences kolektīvu "Atgūsim ielas" (Reclaim the Streets) un "Klaunu armija" (Clown Army) līdzdibinātājs, viņš iniciējis protesta akcijas muzejos, skvotos, teātra festivālos, klimata nometnēs, horeogrāfiski veidojis karnevāliskus protestus. 2003. gadā pametis vecākā mākslas lektora darbu augstskolā, lai strādātu par operatoru Naomi Kleinas filmā "The Take". Ir vairāku grāmatu autors.

Lekcija notiks angļu valodā. Dalība ir bez maksas. Lekciju varēs klausīties ISSP "Facebook" lapā vai "Zoom" (saite pieejama Facebook pasākuma aprakstā, kur arī vairāk informācijas par pasākumu).

Lekciju cikls ir daļa no projekta "Māksla un aktīvisms iesācējiem", kas tapis ar mērķi veicināt izpratni par mākslas un aktīvisma mijiedarbību un popularizēt mākslas lomu sabiedrībai svarīgu sociālu, ekonomisku un politisku jautājumu atspoguļošanā un diskusijas veidošanā.

Nākamās lekcijas plānotas 12. maijā, 2. jūnijā, 15. jūnijā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!