Notikums
15
Febr
19:00

Britu horeogrāfa Džonatana Baroza performatīvā lekcija

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 15. februārī, plkst. 19.00 ar performatīvu lekciju "Politika" LKA teātra mājā "Zirgu pasts" uzstāsies atzītais britu dejas mākslinieks un aktīvists Džonatans Barouzs. Lekcijai sekos viņa īsfilmas "52 portreti" seanss. Pasākums notiks angļu valodā.

Performatīvajā lekcijā "Politika" Barouzs reflektē par laikmetīgās dejas un politikas saistību un uzdod būtiskus jautājumus par dejotāju bieži piesaukto brīvības sajūtu dejojot, ekonomisko spiedienu, atteikšanos padoties apkārtējām prasībām un galu galā – par dejas vērtību un jēgu šodien. Barouza lekcijas ir īpašs performatīvs žanrs, mikronotikums, kas liek citādi palūkoties uz lekcijas formātu. Lai gan "Politika" ietver atsauces no dejas vides, tā runā par jebkura neatkarīga mākslinieka izvēlēm.

"52 portreti" ir īsfilmu izlase no tāda paša nosaukuma projekta, kurā 52 dažādi dejas mākslinieki tika uzaicināti radīt īsu personisku žestu deju, sēžot pie galda un iztiekot bez jebkādiem atribūtiem. Visas epizodes tika nofilmētas, bet mākslinieku biogrāfijas un stāsti – iedziedāti, radot katram individuālu skaņu celiņu. Šo projektu Barouzs veidoja 2016. gadā kopā ar izcilu komandu – foto un videomākslinieku Hugo Glendinningu, komponistiem un izpildītājiem Mateo un Frančesku Fardžioniem, katru nedēļu gada garumā publicējot projekta mājaslapā vienu jaunu dejas īsfilmiņu. "52 portreti" ir cilvēciska, asprātīga un aizkustinoša mīlas dziesma dejas žanram, kas pilnībā maina priekšstatus par dejotāja tēlu.

Džonatans Barouzs (Jonathan Burrows) ir britu horeogrāfs, dejotājs, pedagogs un aktīvists. Starptautiski plaši pazīstams Barouzs kļuva ar izrāžu sēriju, ko vairākus gadu desmitus veido kopā ar komponistu Mateo Fardžionu, – tie ir šķietami vienkārši, asprātīgi un virtuozi dueti, kurā mūzika un kustība savijas negaidītā dialogā. 2007. gadā Barouzs un Fardžions viesojās Rīgā Starptautiskajā jaunā teātra festivālā "Homo Novus". Barouzs ir arī vieslektors vairākās Eiropas universitātēs un grāmatas "A Choreographer’s Handbook" autors. Tā ir tulkota vairākās valodās un, tāpat kā Barouza skatuves darbi un lekcijas, ir minimālistisks, bet saturiski ietilpīgs, inteliģenta humora un viegluma caurausts darbs.

Biļetes uz pasākumu varēs iegādāties pirms izrādes. Cena – 5 eiro.

Rīgā Džonatans Barouzs uzturas kā viesmākslinieks LJTI projektā "Kopīga telpa, kopīgs laiks" 14.–16. februārī. Šī projekta uzmanības centrā ir dažādu paaudžu Latvijas laikmetīgās dejas mākslinieku tikšanās un kopienas idejas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!