Notikums
25
Jan
18:00

Andra Hirša monogrāfijas atklāšana

Komentē
0
Atgādināt

25. janvārī, plkst. 18:00, Latvijas Kultūras akadēmijā, Zirgu pastā, norisināsies Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta zinātniskā asistenta, Latvijas Kultūras akadēmijas docenta Ph.D. Andra Hirša monogrāfijas "Persona un personālisms: pārdzīvojot ideālisma sabrukumu" atklāšana. 

Grāmatā ir aplūkota latviešu pirmā filozofa Jēkaba Oša (1860-1920), viena no Latvijas Universitātes pamatlicēja, biogrāfija un analizēta Oša filozofiskā sistēma jeb personālisms. Pētījumā izmantoti dažādu valstu arhīvu materiāli, atklājot jaunus aspektus 20. gadsimta pirmās puses latviešu intelektuālajā vēsturē, kā arī analizēts vēlīnā ideālisma strāvojums, kura centrā ir atziņa par indivīda ontoloģisko primaritāti. Latvijas Zinātņu akadēmija ir novērtējusi grāmatu kā vienu no nozīmīgākajiem zinātnes sasniegumiem Latvijā 2022. gadā.

Monogrāfijas atklāšanas pasākuma ietvaros ar runām uzstāsies pētījuma autors Andris Hiršs, Filozofijas un socioloģijas institūta direktore Dr.phil. Maija Kūle, Dr.phil. docente Aija Priedīte-Kleinhofa un Dr.phil. vadošā pētniece Ella Buceniece, kā arī Dr.phil. profesors Raivis Bičevskis. Prezentācijā piedalīsies vēsturiskās fantāzijas radio NABA raidījuma "Fono-grāfs" veidotāji Dr.phil. Andrejs Balodis un Mg.phil. Ainārs Kamoliņš.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!