Nosaukums: Veidot filmu
Autors: Federiko Fellīni
Gads: 2021
Izdevējs: Aminori
 
 
Grāmatas
28.01.2021

Veidot filmu

Komentē
0

Apgādā "Aminori" iznākusi itāļu kinorežisora Federiko Fellīni grāmata "Veidot filmu".

Slavenā itāļu kinorežisora Federiko Fellīni grāmata "Veidot filmu" ir autobiogrāfisks izdevums, kas stāsta par režisora bērnību un pusaudža gadiem piekrastes pilsētā Rimini, laiku, ko viņš pavadīja kā karikatūrists, žurnālists un scenārists Romā, viņa karjerai izšķirošo tikšanos ar kinorežisoru Roberto Roselīni, sadarbību ar sievu, aktrisi Džuljetu Mazīnu, kā arī par paša radītajām filmām no pirmajiem soļiem kino līdz pat godalgotākajiem darbiem.

Izdevumā režisors skaidro, cik svarīgi radošajā procesā ir noslēpumainie veidi, kā rodas idejas filmām, un kā viņa filmu tapšanu ietekmējuši vēsturiskie notikumi, politiskās ideoloģijas un filozofisko domu motīvi.

Grāmatas latviešu izdevuma priekšvārdā režisors Viesturs Kairišs atklāj, ka "Veidot filmu" izgaismo Fellīni dzīvi un atklāj daudzu viņa aizraujošāko filmu motīvus: "Fellīni savas filmas ir veidojis kā savdabīgas autobiogrāfijas. Viņa filmas ir dzīve, ko autors dzīvojis. Ar visām problēmām, kas rodas, mēģinot izstāstīt stāstu, par nezināšanu, meklējumiem, garīgo tukšumu."

Tulkojums no itāļu valodas: Līva Trektere, Jana Bērziņa, redaktore: Anna Šēfere, grāmatas dizains un makets: Artis Rutks.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!