Nosaukums: Skaistuma klātbūtne
Autors: Krišjānis Zeļģis
Gads: 2020
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
13.07.2020

Skaistuma klātbūtne

Komentē
0

Izdevniecībā "Neputns" klajā nācis Krišjāņa Zeļģa ceturtais dzejoļu krājums "Skaistuma klātbūtne".

"Krišjāņa Zeļģa dzeja pēdējos gados kļuvusi vēl precīzāka un ietilpīgāka. Gan laikabiedru vērojumi, gan pasaules apceļošana ļāvusi tapt dzejoļiem, kas aiz ārēja miera un formas lakonisma slēpj pretrunīgas emocijas un mīklainas situācijas, kuras var pārvērsties neprognozējamā iznākumā," saka krājuma redaktors Kārlis Vērdiņš. 

Desmit gadu laikā kopš pirmā krājuma iznākšanas Zeļģis kļuvis par vērā ņemamu balsi Latvijas dzejā, un viņa balss arvien pārliecinošāk skan arī ārpus Latvijas. Dzejoļu krājums "Zvēri" ("Neputns", 2016) tulkots un izdots katalāņu un angļu valodā, drīzumā klajā nāks izdevums vācu valodā. Zeļģa dzejoļu izlase izdota arī krievu valodā ar nosaukumu "Я такими глупостями больше не занимаюсь" (Арго-Риск, Maskava, 2016). Zeļģa dzeja iekļauta antoloģijās grieķu, angļu, lietuviešu u. c. valodās ("Ανθολογία Νέων Λετονών Ποιητών", "Europoe – An anthology of 21st century innovative European poetry", "Poezijos Pavasaris Anthology").

Pats autors par krājumu saka: "Pārdomas par indivīda uzvedību sabiedrībā, rakstītajiem un nerakstītajiem likumiem, atmiņu nozīme mūsu personību attīstībā un kā ikdienā sadzīvot ar dzīves bezjēdzību, kas nereti ir ļoti skaista – tas viss veido krājumu "Skaistuma klātbūtne"".

Krājuma redaktors ir Kārlis Vērdiņš, mākslinieks – Paulis Liepa.

Grāmatu var iegādāties "Neputna" galerijā Tērbatas ielā 49/51, www.neputns.lv un lielākajās Latvijas grāmatnīcās.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!