Nosaukums: Regīna Ezera. Re:
Autors: Ieva Melgalve (red.)
Gads: 2020
Izdevējs: Memoriālo muzeju apvienība, "Punctum"
 
 
Grāmatas
18.02.2021

Regīna Ezera. Re:

Komentē
0

Memoriālo muzeju apvienība sadarbībā ar žurnālu "Punctum" piedāvā īsprozas parafrāžu grāmatu "Regīna Ezera. Re:", kas seko 2019. gadā izdotajai dzejas parafrāžu grāmatai "Monta Kroma. Re:". Sērijas iecere ir aktualizēt nepelnīti piemirstus literātus caur mūsdienu literatūras prizmu.

Grāmata "Regīna Ezera. Re:" aptver 12 īsos stāstus, kas veidoti, iedvesmojoties no ievērojamās latviešu rakstnieces Regīnas Ezeras (1930–2002) daiļrades. Jaunajam prozas krājumam stāstus radījuši Osvalds Zebris, Inga Žolude, Nora Ikstena, Laura Feldberga, Elizabete Lukšo-Ražinska, Rvīns Varde, Dace Vīgante, Maira Dobele, Alise Redviņa, Aivars Madris, Svens Kuzmins un Kristīne Želve. Krājuma redaktore un priekšvārda autore ir Ieva Melgalve, krājumam pievienots arī Gunta Bereļa pēcvārds un Regīnas Ezeras romāna "Aka" tulkotājas itāļu valodā Margeritas Karbonaro eseja, kā arī Regīnas Ezeras vēstules un fotogrāfijas no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma. Dizaina autors – Aleksejs Muraško. Sērijas iniciatore un projektu vadītāja – Elvīra Bloma.

Rakstniece un redaktore Ieva Melgalve par grāmatu: "Kas Ezeras darbos ir aktuāls literatūrā tieši tagad, un kā to uztaustīt? Viens ceļš būtu veikt apjomīgu literatūrzinātnisku pētījumu – bet tas, iespējams, būtu pārāk laikietilpīgs uzdevums pārāk mainīgā literatūrtelpā. Otrs ceļš, varbūt neprecīzāks, bet katrā ziņā aizraujošāks, ir šī antoloģija. Dažādu paaudžu autori ar visdažādāko pieredzi literatūrā tika aicināti apzināti veidot savu versiju par Regīnas Ezeras darbiem vai biogrāfijas faktiem – parafrāzējot, dekonstruējot, eksperimentējot, iedvesmojoties, turpinot... Dažiem autoriem jau bija atbilstoši darbi, citi tos radīja no nulles, un aizrautīgs lasītājs var ne tikai skatīties, kā autoriem ir izdevies tikt galā ar šo nebūt ne vieglo, savā ziņā pat biedējošo uzdevumu, bet arī meklēt atsauces, citātus un alūzijas ar zināmajiem, bet varbūt jau piemirstajiem Regīnas Ezeras tekstiem."

Grāmatu bija paredzēts prezentēt 2020. gada "Punctum" festivāla laikā, taču pandēmija šos plānus izjauca. Tuvākajā laikā gaidāmas vairākas tiešsaistes sarunas un grāmatas autoru lasījumi, ievadot šogad gaidāmo, Regīnai Ezerai veltīto "Punctum" festivālu.

Stāstu krājumu "Regīna Ezera.Re: " jau tagad ir iespējams iegādāties "Jāņa Rozes grāmatnīcās", kā arī tiešsaistē – "janisroze.lv". Tā ir pieejama arī Latvijas grāmata (lgramata.lv) interneta veikalā, kā arī grāmatnīcā "Mr.Page" un citviet.

Grāmatas izdevēji ir žurnāls "Punctum" (Filozofijas atbalsta fonds Latvijā) sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību. Grāmatu finansiāli atbalsta Latvijas Kultūras ministrija.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!