Nosaukums: Melndzelmji
Autors: Igne Zarambaite
Gads: 2022
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
23.12.2022

Melndzelmji

Komentē
0

Jāņa Rozes apgādā klajā nākusi Ignes Zarambaites grāmata "Melndzelmji".

Kad sešpadsmitgadīgā Anika atgriežas dzimtajā pilsētiņā, viņu atkal nomāc bērnības atmiņas – nesaskaņas ģimenē, skolā pieredzētā ņirgāšanās. Dziļi iekšienē sūrst senās pārestības, bet ārēji meitene ir pārvērtusies, viņu neviens vairs neatpazīst. Tagad viņa ir nevis Anika, bet Ana. Drīz klasesbiedri piedāvā Anai nedēļas nogales izaicinājumu – kopīgi pavadīt nakti palu ūdeņu ieskautās mājās, kas slavenas ar leģendām un baisiem notikumiem. Šī izpriecu nakts pārvēršas murgā, kura centrā – noslēpumaini pazudusi meitene. Vairs nav iespējams saprast, kas ir īsts, kas aizmirsts, kas sadomāts. Un kas bija par iemeslu tās nakts notikumiem – mistiski spēki, apreibinošas vielas, atriebība? Vai varbūt viss kopā?

Lietuviešu lasītāji un kritiķi jau augstu novērtējuši rakstnieces Ignes Zarambaites (1988) grāmatas jaunāka vecuma bērniem, bet šī ir viņas pirmā grāmata jauniešiem. “Melndzelmji” tika atzīta par 2020. gada labāko pusaudžu grāmatu Gada grāmatas balsojumā Lietuvā, kā arī iekļauta The White Ravens grāmatu sarakstā.

No lietuviešu valodas tulkojusi Dace Meiere. Māksliniece Ella Mežule.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!