Nosaukums: Lidostas blaktis nepadodas
Autors: Kairi Looka
Gads: 2019
Izdevējs: Pētergailis
 
 
Grāmatas
27.02.2020

Lidostas blaktis nepadodas

Komentē
0

Apgādā "Pētergailis" izdota igauņu rakstnieces Kairi Lookas grāmata bērniem "Lidostas blaktis nepadodas". No igauņu valodas tulkojis Guntars Godiņš.

Blakts Ludvigs, kurai ir pat īsta blakšu pase, ar savu ģimeni lidostā vada slinku un jautru dzīvi, taču kādu dienu tur ierodas tīrības pārbaude un draud lidostu aizvērt.

Padošanās, protams, nav blakšu stilā – jābūt viltīgām un jārīkojas! Kopā ar citiem lidostā mītošajiem kukaiņiem sākas piedzīvojumi, lai glābtu visu kopīgās mājas – veco lidostu.

Šis stāsts ir par drosmi un darbošanos kopā, un tajā ir daudz joku un aizraujošu notikumu. Grāmatu rotā starptautiski pazīstamā latviešu izcelsmes igauņu multimākslinieka Kaspara Janča (Kaspar Jancis, 1975) zīmējumi.

Parīzē un Amsterdamā dzīvojošā igauņu bērnu rakstniece Kairi Looka (Kairi Look, 1983) ir atzīta bērnu grāmatu autore. Looka ir absolvējusi Tartu universitāti un Amsterdamas universitāti bērnu rehabilitācijas terapijā un saistīta ar akadēmisko literatūru, tomēr bērnu grāmatu rakstīšana ir viņas lielākā aizraušanās. Lookas grāmatas ir iznākušas vācu, somu, franču, lietuviešu un citās valodās.

Grāmata saņēmusi vairākas nominācijas un godalgas: Annual Children’s Literature Award of the Cultural Endowment of Estonia, Good Children’s Book, tā ieguviusi 1. vietu Bērnu literatūras konkursā "My First Book".

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!