Nosaukums: Ievads Ukrainas vēsturē
Autors: Valdis Klišāns
Gads: 2022
Izdevējs: Zvaigzne ABC
 
 
Grāmatas
27.05.2022

Ievads Ukrainas vēsturē

Komentē
0

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznākusi vēsturnieka Valda Klišāna grāmata "Ievads Ukrainas vēsturē" – Ukrainas vēstures konspektīvu pārskats, kas hronoloģiski aptver laika posmu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām.

Kā norāda grāmatas autors, tajā lasītājs, izvairoties no vēstures interpretācijas un pētniecības dažādām problēmām, var gūt priekšstatu par notikumiem, kultūrām un politiskajām struktūrām, kas gadsimtu gaitā veidojušas Ukrainas vēstures specifiku.

"Tas ir stāsts par to, kādu lomu Ukrainas vēsturē spēlējusi senā Krima, viduslaiku Krievzeme, Lietuvas lielkunigaitija un Žečpospolita, Krievijas un Austrijas impērijas, PSRS un Polija, kāda nozīme ukraiņu nācijas tapšanā bijusi viduslaiku rusiem, 17. gadsimta kazakiem un 19. gadsimta inteliģencei. Ukrainas vēstures stāsts ļaus labāk izprast, kur tālākā un tuvākā pagātnē meklējamas mūsdienu konfliktu saknes. Ieskicētas arī Ukrainas un Latvijas vēsturiskās paralēles," raksta Valdis Klišāns.

Grāmata tapusi laikā, kad Latvijā aizsākās pāreja uz Ukrainas vietvārdu atveidojumiem, par pamatu ņemot ukraiņu valodu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!