Nosaukums: Gogoļa disko
Autors: Paša Matsinovs
Gads: 2019
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
31.01.2019

Gogoļa disko

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgādā" iznācis igauņu rakstnieka Pašas Matsinova romāns "Gogoļa disko" Maimas Grīnbergas tulkojumā.

Romāna "Gogoļa disko" notikumu virpulis savērpjas nenosakāmā, taču neapšaubāmi netālā nākotnē salīdzinoši īsā laikā nogrieznī – Krievijas impērijai atkalpievienotās Igaunijas pilsētiņā Vīlandē, kur vairs nav palicis gandrīz neviena igauņa, apmēram nedēļu klīst no miroņiem augšāmcēlies krievu literatūras klasiķis Nikolajs Gogolis. Šī dīvaini ģērbtā un acīmredzami apjukušā personāža parādīšanās vietējā dēkaiņu un dīvaiņu sabiedrībā izraisa sajūsmu, izbīli, biznesa ideju vētru un galu galā saceļ diezgan pamatīgu haosu.

Ar Igaunijas Kultūrkapitāla literatūras balvu un Eiropas Savienības Literatūras balvu godalgoto romānu "Gogoļa disko" 2015. gadā sarakstījis Paša Matsinovs, kura īstais vārds ir Pāvo Matsins (Paavo Matsin). Turklāt viņš ir tas pats Pāvs Matsins, kura "Rīgas zilā gvarde" (Mansards, 2016) ir mūsdienu Latvijā visvairāk recenzētā igauņu grāmata.

No igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!