Nosaukums: Filmas vizuālā stila noslēpumi
Autors: Valdis Eglītis
Gads: 2019
Izdevējs: Latvijas mediji
 
 
Grāmatas
13.12.2019

Filmas vizuālā stila noslēpumi

Komentē
0

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā kino operatora, Valda Eglīša  trešo grāmatu "Filmas vizuālā stila noslēpumi."

Valdis Eglītis ir viens no izcilākajiem Latvijas filmu operatoriem – uzņēmis 8 spēlfilmas, starp tām arī tādus operatora mākslas meistardarbus "Tikšanās uz Piena ceļa" (1985), "Svītas cilvēks"(1987), "Dzīvīte" (1989), un "Būris" (1993), kā arī vairāk kā 30 dokumentālās filmas un ap 100 kinohroniku sižetu. Autors ir pazīstams arī kā fotogrāfs, prozists un gleznotājs. Kopš 1993. gada Profesors honoris causa Valdis Eglītis ir pasniedzējs Latvijas Kultūras akadēmijā, attīstot topošo filmu nozares profesionāļu spēju redzēt pasauli un mācot to atklāt citiem. 2003. gadā izdota viņa sarakstītā mācību grāmata "… gribu uzņemt filmu!".

"Šī grāmata ļaus kino teorētiķiem un pētniekiem paraudzīties uz to, cik nozīmīga kino naratīvā ir vizuālā komunikācija, ne tikai verbālais vēstījums, bet arī attēls. Līdz šim latviešu valodā vispār nav veikti apjomīgi pētījumi par kino vizuālo stilu (kadrējumu, kameras leņķu izmantojumu, gaismojumu utt.). Grāmata būs noderīgs instruments jebkuram kino pētniekam, neatkarīgi no vecuma un savas līdzšinējās specializācijas," tā kinozinātnieks Viktors Freibergs.

Autors ir kino operators ar piecdesmit gadu darba pieredzi un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) pasniedzējs (Professor honoris causa). Valda Eglīša filmētās filmas saņēmušas vairākas starptautiskas un nacionālas kino balvas, arī balvas par labāko operatora darbu. Viņa jaunākais darbs, dokumentālā filma „Sestā diena" (2019.) filmu festivālā "Lielais Kristaps" tika nominētā 5 kategorijās un Valdis Eglītis saņēma Lielā Kristapa balvu kā labākais dokumentālo filmu operators.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!