Nosaukums: Debesu punkti
Autors: Andris Ogriņš
Izdevējs: Pētergailis
 
 
Grāmatas
14.04.2017

Debesu punkti

Komentē
0

Izdevniecība "Pētergailis" ir laidusi klajā jaunāko Andra Ogriņa dzejas krājumu "Debesu punkti", māksliniece Elīna Brasliņa.

Dzejniece Ingmāra Balode raksta: "Andra Ogriņa dzejas "rokraksts" ir mainījies ar vērā ņemamu intensitāti, sākot ar viņa pirmo dzejas krājumu "es zvēru pie kraukļiem" līdz pat pēdējam.

Ogriņa poētika šajā grāmatā, iespējams, sasniegusi to, ko reiz, kad vēl pastāvēja pilnasinīga literatūras kritika, varētu dēvēt par poētisko briedumu. Teksta balss draud uzplēst lasītāja jutīgumu līdz tai konfrontācijai, kur jautājums par dzejas jēgu kļūst lieks, jo redzama ir dzejas darbība, dzejas piedzimšana autorā un lasītājā. Debesu punkti nemaldina – autors tiecas atraut savu skatienu no hipnotiskās zemes un tās uzspiestajām gaitām, kam daudz veltīts iepriekšējos krājumos, lai skatītos augšup – meklē- jot cilvēka trauslās iespējas būt ne tikai par miesu – un lai skatītos acīs tam, ko dzejā mēdz meklēt lasītāji – mīlestībai, pat 21. gadsimtā. Tādai, kāda tā piemeklē uz esamības fona. Atšķirībā no vairākiem paaudzes biedriem, Ogriņš nebaidās poētiskā pietuvinājuma, viņš nealkst pēc elegantas un nomierinošas distances no teksta vēstījuma un no sava lasītāja, bet gan turpina būt tiešs un brīžam skaudrs, visu smalkumu ietverot savā skatījumā uz pasauli un veiksmīgi atrastos vārdos, kam ar realitāti ir nereti mulsinošas un pārsteidzošas, nevis konvencionālas attiecības."

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!