Nosaukums: Cukura bērns
Autors: Olga Gromova
Gads: 2020
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
06.11.2020

Cukura bērns

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgādā" iznācis rakstnieces Olgas Gromovas grāmata "Cukura bērns".

Kādas Maskavas inteliģentu ģimenes rāmā, laimīgā ikdiena piepeši tiek izpostīta. Piecgadnieces Stellas tēvs tiek apsūdzēts Dzimtenes nodevībā un apcietināts, bet meitenīti un viņas mamma izsūta uz Vidusāziju, uz Kirgīzijas stepi, kur dienu no dienas, gadu no gada jācīnās par izdzīvošanu un jāpieredz daudz ļauna. Taču viņas nesūdzas par likteni un nezaudē ticību pasaulei, uztur možu garu, jokojot, dziedot dziesmas  un lasot dzeju, un viena par otru no sirds rūpējas. Un izrādās – apkārt ir daudz labu cilvēku, kas gatavi viņām palīdzēt.

"Cukura bērns" ir dokumentāls stāsts par krievu meitenītes Stellas Nudoļskas gaitām izsūtījumā, kur viņa kopā ar mammu pavadīja gandrīz desmit gadus - no 1937. līdz 1946. gadam. To pēc galvenās varones atmiņu stāstījuma pierakstījusi Olga Gromova, bibliotekāre, rakstniece un redaktore. Grāmata nāca klajā 2014. gadā, kopš tā laika Krievijā piedzīvojusi jau vairākus izdevumus un tulkota franču, vācu, nīderlandiešu un citās valodās.

No krievu valodas tulkojusi Inga Karlsberga, māksliniece Gita Treice.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!