Aktualitātes
12.05.2018

Zemei tuvojas trešais festivāls "Komēta"

Komentē
0

No 27. līdz 29. jūlijam Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī norisināsies trešais festivāls "Komēta" sociāls un kultūras eksperiments trīs dienu garumā, kas aicina praktizēt prāta brīvību, klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, vērojot laikmetīgā cirka performances un kino, dejojot un baudot mūziku no visas pasaules.

Šogad par "Komētas" tēmu izvēlēta līdzdalība, jo festivāla aizsākumi meklējami idejā par ilgtspējīgu un atbildīgu festivālu, kur visi apmeklētāji ir dalībnieki, ne tikai viesi un patērētāji. "Komētas" īstenošana vienmēr balstījusies uz pašorganizācijas un brīvprātīgas līdzdarbošanās principiem, tāpēc šī gada programma vērsīs uzmanību uz mākslas un kultūras procesiem, kas veicina sadarbību, pašorganizāciju un jaunu iniciatīvu veidošanos.

Citviet festivālos ierasto skatuvju vietā vēsturiskajā Daugavgrīvas cietoksnī tiks izveidoti vairāki savstarpēji saturiski vienoti ciemati:

"Pachamama tribe" ciemats, turpinot iepriekšējo gadu tradīcijas, pārstāvēs strauji plaukstošo organiski-elektroniskās pasaules mūzikas virzienu, etniskās un tradicionālās mūzikas elementus apvienojot ar mūsdienīgu, dažādu paveidu elektronisko mūziku gan dejošanai, gan mierīgai  baudīšanai. Tajā uzstāsies Latīņamerikas, Eiropas un vietējie mūzikas producenti un dīdžeji. Ciemata muzikālo programmu papildinās tādi seni tautu rituāli, dziednieciskas prakses un citas aktivitātes kā joga, ekstāzes dejas, masāžas, kakao rituāls, acteku tabakas (mapacho) rituāls, Pachamama pagamentos aplis.

Laikmetīgā cirka ciemats apvienosies ar "Pachamama Tribe" ciematu, iedvesmojoties no festivāla līdzdalības tēmas. Mākslinieki no dažādām pasaules valstīm apmetīsies cietoksnī jau nedēļu pirms festivāla, lai, nojaucot iedomātās robežas starp mākslu žanriem, radītu unikālu, Daugavgrīvas cietokšņa iedvesmotu uzvedumu.

"Komētas Akadēmija" būs vieta domu eksperimentiem, dzīvām diskusijām un būtisku jautājumu uzdošanai dažādās lekcijās un darbnīcās. Kādas vietējās zināšanas un prasmes tiek aizmirstas globalizācijas laikmetā? Kas notiktu, ja mēs sadarbotos tā vietā, lai domātu tikai par individuāla labuma gūšanu? Kā veidot spēcīgas kustības, kurām ir potenciāls radīt apstākļus, kuros visi dzīvo labāk? Kā izklaidēties atbildīgi? Kā varam stiprināt viens otru, lai iestātos par to, kam mēs ticam? Kā kļūt jūtīgākam pret skatījumiem, kuru mums pašiem trūkst?

"Aware House" būs vieta elektroniskai deju mūzikai. Te varēs pazust tehno mūzikas labirintos visas nakts garumā un dejojot sagaidīt saules starus sejā.

"Komētas kino" ciematu veidos neatkarīgo mediju mākslinieku apvienība – "Liva Collective". Šeit būs iespējams redzēt instalācijas, performances, fotoizstādes, videoprojekcijas un dažādu mākslinieku sadarbības eksperimentus.

"Higgs Boson" ciematā uzstāties aicināti mākslinieki, kuri pārstāv dažādus mūzikas žanrus un, iespējams, nāk no pavisam atšķirīgām vidēm. Programma būs muzikāla un starpdisciplināra improvizācija un, kā tas pierādījās pagājušajā gadā, šādas līdzdarbošanās rezultāts var būt neprognozējami brīnumains.

Svarīga "Komētas" daļa ir atbildība par vidi un tās ilgtspējīgu attīstību nākotnē. Festivāla ilgtermiņa mērķi ir atdzīvināt Daugavgrīvas cietoksni kā vietu kultūrai, rosināt publiskas diskusijas par tā nākotnes attīstību un veicināt vietējo kopienu integrāciju un sadarbību, kopīgi veidojot cietokšņa nākotnes vīziju.

Pasākuma infrastruktūra daļēji tiek būvēta no otrreiz pārstrādātiem vai ziedotiem materiāliem, lai skatuves, ekoloģiskās tualetes un dušas var tikt izmantotas citiem pasākumiem. Tiek šķiroti atkritumi, apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi savus traukus vai izmantot "Komētas" trauku bibliotēku, lai pēc iespējas samazinātu plastmasas atkritumu radīto piesārņojumu. Festivāla laikā visiem tiek nodrošināts bezmaksas dzeramais ūdens.

Festivāla "Komēta" pēdējās dienas – svētdienas – programma, kā jau ierasts, visiem interesentiem būs pieejama bez maksas, īpaši aicinot vietējo apkaimju iedzīvotājus kopīgi baudīt mūziku un festivāla atmosfēru, iesaistīties Daugavgrīvas cietokšņa nākotnes veidošanā un izzināt tā vēsturi, apgūt ko jaunu un būt līdzdalīgiem kultūras procesos un norisēs.

Biļetes uz visām festivāla dienām iepriekšpārdošanā – 30 eiro. Pērkot vienlaicīgi 5 biļetes uz visām festivāla dienām 1 biļetes cena ir 25 eiro.

Daugavgrīvas un Bolderājas patstāvīgajiem iedzīvotājiem visu dienu biļetes cena – 20 eur. Biļetes varēs iegādāties Daugavgrīvas cietokšņa info centrā, sestdienās un svētdienās no 10:00–16:00.

Festivāla laikā, cietokšņa teritorijā būs paredzēta vieta bezmaksas telšu pilsētiņai. Festivāls notiek ar VKKF, Rīgas Domes IKSD un Britu padomes Latvijā finansiālu atbalstu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!