Aktualitātes
03.10.2019

Ventspilī koncertēs Nila Petera Molvēra trio

Komentē
0
Saglabā

16. novembrī Ventspilī, koncertzālē "Latvija", ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs viesosies leģendārais norvēģu trompetists Nils Peters Molvērs (Nils Petter Molvær) un viņa trio.

Trompetists, komponists un producents savā mūzikā jauc un līdz nepazīšanai pārveido džeza standartus, ambiento un house mūziku, elektronisko mūziku un ritmiku, piešķiļot visam hiphopa, populārās un rokmūzikas dzirkstis, vienlaikus īsti neiederoties ne uz vienas no piesaukto žanru skatuvēm. Pateicoties interesei gan par akustisko trompetes spēli, gan elektronisko mūziku, NPM turpina būt viens no pieprasītākajiem viesmūziķiem dažādos citos sastāvos. Savulaik, muzicējot džeza ansamblī "Masqualero", Molvērs iepazinās ar Manfrēdu Eiheru (Manfred Eicher), izdevniecības "ECM" bosu, un kļuva par vienu no leģendārā džeza leibla saimes pārstāvjiem. Lai arī ar viņa līdzdalību tapuši neskaitāmi citi "ECM" pārstāvēto mūziķu ieraksti, Molvērs iet savu ceļu. Viņa trompetes spēlē jaušamās ietekmes ir dažādas: Skandināvijas daba, ar elektronisko mūziku roku rokā ejošā fizika un arī aroda brāļu Mailza Deivisa (Miles Davis) un Džona Hasela (Jon Hassell) stils.

Šobrīd Nils Peters Molvērs muzicē trio kopā ar diviem atzītiem mūziķiem. Perkusijas un citus instrumentus pārvalda bundzinieks Erlands Dālens (Erland Dahlen), bet bass ir Jū Bergera Mīres (Jo Berger Myhre) pārziņā. Pēdējais ir arī kopīgi ierakstītā albuma "Buoyancy" līdzproducents.

"Teikt, ka Nils Peters Molvērs jeb NPM, kā viņu dažkārt dēvē, ir norvēģis, trompetists un džeza mūziķis, būtu godīgi, taču tas nepaskaidrotu daudz," raksta koncerta rīkotāji. "Teikt, ka mākslinieks ir neparedzams provokators, kura daiļradi raksturo viss, kas tikai vēl sekos, jau būtu vairāk. Molvērs allaž šķiet esam soli priekšā sev, laikam un pārējiem. Viņa mūzikā līdzās spoguļojas tradīcija, virtuozitāte, laikmeta gars un tehnoloģijas, kas mūziķi padara jo cilvēcīgāku kā mākslinieku. Tā ir radikāla maiguma, kompaktas ievainojamības un robusta trausluma pārpilna. Tik pretrunīga un romantiska vienlaikus, kā pats NPM."

Biļetes uz Nila Petera Molvēra trio koncertu 16. novembrī Ventspilī, koncertzālē "Latvija", nopērkamas "Biļešu paradīzes" tīklā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!