Foto: Unsplash.com
 
Aktualitātes
27.05.2021

Vakcinētie un Covid-19 pārslimojušie no 15. jūnija varēs apmeklēt kultūras pasākumus

Komentē
0
Saglabā

Valdība 27. maijā lēma atbalstīt Kultūras un Veselības ministriju rosinātos priekšlikumus paredzot, ka pret Covid-19 vakcinētās un vīrusu pārslimojušās personas no 15. jūnija varēs apmeklēt publiskus kultūras pasākumus – teātru izrādes, koncertus, kino seansus u.tml., kā arī amatiermākslas kolektīvu mēģinājumus vienas grupas ietvaros, izglītojošās muzeju grupu ekskursijas gidu pavadībā, nelietojot deguna un mutes aizsegus un neievērojot savstarpēju 2 metru distanci.

Vakcinētu vai Covid-19 pārslimojušu personu risks saslimt ar Covid-19 ir pietiekami zems, lai jūnija vidū līdz ar lielāku vakcinācijas aptveri tiem piemērotu izņēmumus no vispārējās epidemioloģiskās kārtības – no 15. jūnija plašākas iespējas pulcēties, apmeklējot publiskus pasākumus, informē Kultūras ministrija. Personām, kas nav vakcinējušās, Covid-19 ierobežošanai noteiktie drošības pasākumi tiks mazināti pakāpeniski – atbilstoši iepriekš valdībā lemtajam un krītoties saslimstības līmenim.

No 15. jūnija vakcinētas personas vai personas, kuras Covid-19 pārslimojušas, varēs apmeklēt kino, teātra izrādes, koncertus, klubus, muzeju grupu ekskursijas gida pavadībā, piedalīties amatiermākslas kolektīvu mēģinājumos vienas grupas ietvaros un saņemt citus līdzīgus pakalpojumus, nelietojot deguna un mutes aizsegus un neievērojot savstarpēju 2 metru distanci. Lai šādus pakalpojumus sniegtu, arī visu kultūrvietu darbiniekiem būs jābūt vakcinētiem vai vīrusu pārslimojušiem. Papildus pasākumu organizatoriem būs jānodrošina kontrole, lai tajos neielaistu apmeklētājus, kas neatbilst minētajām prasībām.

Jautājuma izskatīšanu par kārtību, kādā publiskos pasākumus varētu apmeklēt vakcinēti vecāki ar bērniem, kurus šobrīd nevakcinē, valdība lēma atlikt uz kādu no nākamajām sēdēm. Arī jautājums par muzeju, izstāžu zāļu un kultūrvietu individuālo apmeklējumu iespējām, ko KM bija sagatavojusi lemšanai valdībā šodien, netika izskatīts un novirzīts uz nākamo valdības sēdi, kad paredzēts lemt par Covid-19 ierobežošanai noteikto ierobežojumu atvieglojumiem t.s. "luksofora" 2 solī.

Jau ziņots, ka arī šobrīd cilvēki, kuri ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, amatiermākslas kolektīva mēģinājuma laikā drīkst pulcēties līdz 20 cilvēkiem, nelietojot sejas maskas un neievērojot distanci.

Kā informē Veselības ministrija, lai pārliecinātos par vakcinācijas un Covid-19 izslimošanas faktu no 1. jūnija ikvienam būs iespēja elektroniski vietnē www.covid19sertifikats.lv iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas faktu. Ja cilvēkam nav iespējas sertifikātu iegūt elektroniski, to papīra veidā pēc pieprasījuma izsniegs ārstniecības iestāde vai kādā no vienotās valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centriem (vairāk informācijas šeit).

Šajā pat vietnē arī publisko pakalpojuma sniedzēji varēs ērti pārliecināties par cilvēka vakcinācijas / Covid-19 pārslimošanas statusu, izmantojot speciālu aplikāciju ar QR koda lasītāju. No 15. jūnija iekšzemes sistēma vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas fakta pārbaudei iekļausies kopīgajā Eiropas digitālā zaļā sertifikāta sistēmā.

 

* Plānotās izmaiņas attieksies uz vakcinētiem cilvēkiem 2 nedēļas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai trīs nedēļas pēc saņemtas pirmās ražotāja "AstraZeneca" vakcīnas "Vaxzevria" devas (pēc 90 dienām jāsaņem otrā deva), kā arī uz cilvēkiem, kuri pēdējā pusgada laikā ir pārslimojuši Covid-19. Savukārt, lai neievērotu pašizolāciju, cilvēkam jāsaņem arī otrā "AstraZeneca" ražotāja vakcīnas deva un no tā brīža jāpaiet divām nedēļām.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!