Aktualitātes
11.11.2020

Tiešsaistē skatāma LTV dokumentālā filma "Influenceri"

Komentē
0
Saglabā

Portālā "LSM.lv" skatāma LTV dokumentālā filma "Influenceri". Filma dokumentē Latvijas pirmās "Instagram" influenceres Agnijas Grigules un populārā digitālā satura veidotāja, "drag queen" Roja Rodžera ikdienu, kā arī piedāvā ekspertu skatījumu uz influenceru fenomenu 2020. gada Latvijā.

Filma paver durvis uz galveno varoņu domām un izjūtām, kas ierasti paliek ārpus viņu veidotā satura, bet arī skaidros, kas ir influenceri, kā notikusi interneta un sociālo tīklu attīstība Latvijā un kā tas ietekmē cilvēku ikdienu. Pieaicinātie eksperti – pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, pētnieciskā žurnāliste Inese Liepiņa, sociālantropoliģe Agnese Cimdiņa, digitālā mārketinga speciālists Jānis Polis, zīmolu stratēģis Kristaps Siliņš, jauno mediju mākslinieks Raitis Šmits un influenceru attiecību speciālists Deniss Ševeļovs  skaidros, kā digitālais laikmets ietekmē mūsu visu ikdienu. Vai tas padziļina vientulību? Paplašina slavas gūšanas iespējas? Cik nozīmīga ir medijpratība? Kā tas ietekmē mūsu psihi?

"Pāreja uz digitālo vidi ir aktuāls temats visā pasaulē," norāda filmas scenārija autore, LTV žurnāliste Eva Johansone. "Ne velti šogad iznākusī filma par sociālajiem tīkliem "The Social Dilemma" kļuvusi tik populāra. Tā ir jauna realitāte, ar jauniem spēles noteikumiem. Rodas daudz jautājumu: vai mēs spēsim izturēt šo informācijas pārsātinājumu? Kā atsijāt viltus ziņas? Kā parādīt sevi sociālajos tīklos? Savulaik ziņu spēks piederēja tam, kuram bija skaļākā balss tirgus laukumā, vēlāk – grāmatu izdevējiem, avīžu drukātājiem, nesenā pagātnē – televīzijai un radio. Tagad tas ir internets. Šī filma ir par slavenībām, kuri slavu ieguvuši tikai ar internetā publicēto saturu. Agnija un Rojs ir divdesmitgadnieki, kuri prot prezentēt sevi un pelnīt naudu kā influenceri."

"Latvietis sevi raksturo kā viensētnieku ar aizvērtiem aizkariem un tūju žogu. Šobrīd notiek pretējais – pat intravertie bieži atver priekškaru sevis aplūkošanai 24 h diennaktī. Kopš sociālo tīklu uzplaukuma, radīta jauna realitātes telpa, kurā valda influenceri. Viņi ir populāri sociālo mediju lietotāji, kuri mēdz pelnīt naudu ar dažādu zīmolu reklamēšanu. Intensīva, izskaistināta, nemitīgi atjaunināta kibertelpa. Viņi kā caur logu, ar ekrāna starpniecību, ļauj ieskatīties savā privātajā telpā, redzams, ko viņi ēd, ko velk mugurā, ko mīl. Viņiem ir nenoliedzama ietekme uz savu auditoriju. Bet vai viņi jūt piepildījumu?" vaicā filmas veidotāji.

Filmu veidojusi scenārija autore Eva Johansone, režisore Ieva Stade, operators Mārtiņš Šalmis, komponists Voldemārs Johansons, skaņu režisore Diāna Pāvilsone.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!