Foto: Edgars Pohevičs
 
Aktualitātes
22.07.2019

Septembrī pirmo reizi Latvijā notiks imersīvās skaņas koncerts

Komentē
0
Saglabā

No 20. līdz 28. septembrim notiks ceturtā nometne "Baltic Trail", kas pēc triju gadu pārtraukuma atgriežas Latvijā un norisināsies Liepājā. Tajā piedalīsies elektroniskās mūzikas producenti, instrumentālisti un vokālisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Līdzās nometnes rezultātu koncertiem pirmo reizi Latvijā notiks arī imersīvās jeb telpiskās skaņas koncerts.

Eksperimentālās elektroniskās mūzikas producenti, instrumentālisti un vokālisti no trim Baltijas valstīm, kā arī vizuālo multimediju mākslinieki no dažādām Eiropas valstīm tiksies nometnē "Baltic Trail", lai apvienotos intensīvā koncertprogrammu radīšanas sesijā. Nedēļas laikā 12 dalībnieki radīs vismaz četrus sadarbības projektus, plašākai publikai pirmatskaņojot nometnē radītās audiovizuālās koncertprogrammas, kā arī sniedzot solo priekšnesumus.

Starp nometnes dalībniekiem būs tādi mākslinieki kā Evija Vēbere, MNTHA, Demaui, Dom Trauma, Glociks un Multilux no Latvijas, kā arī tādi elektroniskās mūzikas aprindās zināmi mākslinieki kā ELLIP, IIRIS, Rando Arand, Distorted Noise Architect, Fume un Karkasas no Lietuvas un Igaunijas.

Viena no "Baltic Trail" dalībnieku mākslinieku radošajām grupām nometnes laikā veidos imersīvās skaņas instalāciju, kuras rezultātu varēs redzēt 27. septembrī kultūras namā "Wiktorija" no plkst. 12.00 līdz 17.00. Līdzās tai pirmoreiz Latvijā publikai būs iespēja pieredzēt imersīvās jeb telpiskās skaņas koncertu, kurš 26. un 27. septembrī kultūras namā "Wiktorija" tiks izrādīts vairākos seansos. Šis pasākums notiek sadarbībā ar Lietuvas mūzikas un teātra akadēmijas (LMTA) Mūzikas inovācijas centru un Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju (MPLab). Koncertā varēs dzirdēt LMTA Mūzikas inovācijas centra profesora Mantauta Krukauska, komponista Platona Buravicka, elektroniskās mūzikas producenta ELVI un citu mākslinieku priekšnesumus. Imersīvās skaņas koncerta telpa tiks apskaņota ar 17 sfēriski izvietotiem skaļruņiem, klausītājiem atrodoties skaņas sfēras iekšienē, nevis skaļruņu priekšpusē, kā tas būtu tradicionālā koncertā.

"Baltic Trail" nobeiguma pasākumu ciklu turpinās nometnes rezultātu pirmatskaņojumu koncerts 27. septembrī plkst. 20.00 kultūras centrā "WISE". Savukārt pēc pirmatskaņojumu koncerta vakars izskanēs liepājnieku iecienītajā kultūrvietā "Kursas putni".

"Baltic Trail" nometnes pēdējais koncerts notiks 28. septembrī plkst. 23.00 kultūras centrā "WISE" sadarbībā ar Liepājas koncertzāli "Lielais dzintars" un tās rīkoto mūsdienu mākslas festivālu "Liepājas Mākslas forums". Šajā koncertā varēs dzirdēt Baltijas nepieradinātās mūzikas koncertperformanču plejādi, kurā tiks akcentēti pēdējo gadu aktuālākie Baltijas eksperimentālās elektroniskās mūzikas skatuves projekti, no kuriem dzīvajā izpildījumā būs klausāmas gan dažādas deju mūzikas formu mutācijas un eksperimenti ar skaņu, gan klasiskākas elektroniskās mūzikas formas. Nobeiguma koncertā uzstāsies Evija Vēbere, ELVI, SKD un Multilux no Latvijas, Karkasas, Distorted Noise Architect, Pijus Džiugas Meižis no Lietuvas un igauņu eksperimentālās elektroniskās mūzikas autsaiders Ratkiller.

"Baltic Trail" (tulk.: Baltijas taka) savu nosaukumu ieguvusi par godu "Baltijas ceļam", vēsturiskam notikumam 1989. gadā, kad pāri visai Baltijai aptuveni 2 miljoni cilvēku sadevās rokās, veidojot 600 km garu ķēdi, lai paustu vēlmi atgūt neatkarību un pieteiktu savu klātesamību globālajā valstu saimē. Līdzīgi arī nometnes-pulcēšanās mērķis ir vienot Baltijas valstu eksperimentālās elektroniskās mūzikas kopienas, radot platformu savstarpējai sadarbībai, pieredzes apmaiņai un kopā strādājot, radīt koncertprogrammas, kurās iestrādāta pievienotā vērtība visām trim Baltijas valstīm.

"Baltic Trail" idejas autors un organizators ir "Dirty Deal Audio", kas 2011. gadā radās kā sabiedriska iniciatīva, apvienojoties mūziķiem, menedžeriem un nozares entuziastiem. Biedrība ir mērķtiecīgi realizējusi dažādu žanru mūzikas ierakstu izdošanu, koncertu, meistarklašu, pieredzes apmaiņas braucienu, diskusiju un citu izglītojošu pasākumu organizēšanu, veicot Latvijas eksperimentālās elektroniskās mūzikas vēstniecības funkciju.

Jaunumiem par "Baltic Trail" aktivitātēm var sekot līdzi feisbukā. Biļetes uz maksas koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!