Aktualitātes
05.08.2020

Rīgas Fotogrāfijas biennāle meklē labāko jauno fotomākslinieku

Komentē
0
Saglabā

Līdz 20. septembrim jaunie mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aicināti pieteikt savus darbus Rīgas Fotogrāfijas biennāles "Next 2021" balvai "Meklējam jauno fotogrāfijā!".

Balvas mērķis ir atklāt un novērtēt jaunos māksliniekus, kuri savos darbos demonstrē attēla spēku, piedāvā oriģinālu, laikmetam atbilstošu skatījumu un konceptuālu dziļumu. Rīgas Fotogrāfijas biennāle meklē tādu autoru darbus, kuri rosina diskusijām un piedāvā daudzveidīgas idejas. Vienlaicīgi biennāle vēlas nodrošināt publisku platformu jaunajiem māksliniekiem, kuri uzsāk radošos meklējumus fotogrāfijā vai ar to saistītā medijā, piesakot sevi plašākai auditorijai. Konkursā tiek aicināti iesniegt darbus Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas – mākslinieki un fotogrāfi, kuri ir savas karjeras sākuma posmā un kuru balvai pieteiktie darbi tapuši pēdējo 3 gadu laikā. Balvas ieguvēju noteiks starptautiska žūrija.

Balvas ieguvējam būs iespēja veidot personālizstādi 2021. gada aprīlī ISSP Galerijā Berga bazārā Rīgas Fotogrāfijas biennāles programmas ietvaros. Balvas žūrija nominēs arī 5 finālistus (ieskaitot uzvarētāju), kuri prezentēs savus darbus izstādes atklāšanas ietvaros, un 10 finālistus, kuriem tiks piešķirta iespēja bez maksas piedalīties "Next 2021" programmas portfolio skatē. Vienu no balvām piešķirs "NoRoutine Books" dibinātāji Vilma Samuļonīte un Gītis Skudžinsks – tās ieguvējam būs iespēja izdot savu foto grāmatu.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. Fotogrāfija biennāles nosaukumā tiek izmantota kā apvienojošs jēdziens ļoti dažādām attēla veidošanas mākslinieciskajām praksēm, kas 21. gadsimtā turpina transformēt laikmetīgās mākslas valodu. Jau ierasti RFB starpgados jeb "Next" programmā uzmanība tiek pievērsta Baltijas, Ziemeļvalstu un citu Eiropas valstu jaunajiem māksliniekiem, kas vēl ir savas radošās karjeras sākumā. Iepazīstinot ar jauniem, perspektīviem autoriem, "Next" programma nodrošina redzamību un platformu, lai mākslinieki varētu pieteikt sevi plašākā kontekstā. 2021. gada pavasarī notiks trešais "Next" festivāls.

Informācija par pieteikšanos konkursam "Rpbiennal.com".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!