Foto no izrādes "Solo for the closest one"
 
Aktualitātes
17.07.2013

Rīgā un Kuldīgā notiks "Dirty Deal Teatro" teātra festivāls "Dirty Drama"

Komentē
0
Saglabā

Teātra festivāls "Dirty Drama" no 31. jūlija līdz 4. augustam Kuldīgā un Rīgā piedāvās piedzīvot izrādes un teātra mākslas notikumus, kuri tiecas veidot vistiešāko kontaktu un attiecības ar realitāti un skatītāju.

Daudzu festivāla darbu patiesa notikšana būs iespējama, tika pateicoties skatītāju izvēlei kļūt par vienu no darba autoriem.

Festivāls "Dirty Drama" sākies Kuldīgā un Rīgā ar iespēju skatītājiem kļūt par dalībniekiem Latvijas jaunāko režisoru radītajās spēlēs, kuras būs tapušas speciāli festivāla "Dirty Drama" nedēļu garā radošajā darbnīcā Kuldīgā realitāšu spēļu meistara soma Pekko Koskinena vadībā.

Par vistiešākajiem darba veidotājiem skatītāji kļūs izrādēs "Conversation design" un "Self design", kuru materiālu veidos saruna ar skatītājiem. Izrāde "Self design" ir skatītāja saruna ar mākslinieku jeb viens pret vienu, kuras laikā tiks kopīgi rasti veidi, kā cilvēkam spēt pārveidot savu esību kad un kā vien viņš to vēlas. "Conversation desing" ir nelielas skatītāju grupas saruna ar mākslinieku jeb viens pret daudziem, kuras centrā ir kvalitatīvāku sarunas veidu kopīgi meklējumi.

Teatrālo attiecību viens pret daudziem turpinās izrādes "The Benefactor" un "Nacionālais attīstības plāns", kuras katra no cita skatupunkta tiecas ieraudzīt mūsdienu pasaules likumsakarības un to, vai visam ir jābūt, tā kas tas ir.

Attiecības ar realitāti turpina pētīt čehu izrāde "Solo for the Closest One", kura norisināsies uz lielveikala "Mols" daudzstāvu auto stāvvietas augšējā stāva, rietot saulei un atrodoties pa vidu starp gaismām apakšā un gaismām virs mums.

Tāpat festivāla ietvaros ir paredzēta radošā darbnīca "Iemesls teātrim" ar skatītāju līdzdalību, kuras ietvaros skatītāji tiks aicināti iesūtīt tās tēmas, par kurām būtu nepieciešams radīt izrādi. No iesūtītajām tēmām tiks izvēlētas trīs, un desmit stundu laikā taps izrādes skice, kura tiks prezentēta interesantiem pilsētvidē ap "Dirty Deal Teatro".

Festivālu noslēgs Baltijas Jauno dramaturgu lasījumi, kuros skatītājiem ne tikai tiks piedāvāts dzirdēt jaunāko Baltijas oriģināldramaturģiju, bet arī redzēt to, kā jauno dramaturgu stāstus pabeidz Rīgas ielās uzrunāti cilvēki, kuriem jaunie dramaturgi izstāsta pusi no stāsta, aicinot to izstāstīt līdz galam.

"Dirty Deal Teatro" festivālu "Dirty Drama" rīko piekto gadu, un pirmo reizi savā pastāvēšanas vēsturē tas sāksies Kuldīgā. Ar festivāla programmu var iepazīties šeit: dirtydeal.lv/teatro/dirtydrama.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!