Aktualitātes
23.03.2018

Rīgā būs skatāma laikmetīgā cirka izrāde ar Arvo Perta mūziku

Komentē
0
Saglabā

Cirka dienu ietvaros otrdien, 10. aprīlī, Rīgā notiks koncertizrāde, kurā uz vienas skatuves, radot īpašu sinerģiju, satiksies gaisa akrobātika, dzeja un igauņu komponista Arvo Perta mūzika. Igauņu gaisa akrobātes Grētes Grosas (Grete Gross) un latviešu mūziķu Ērika Kiršfelda, Venta Zilberta kopdarbs būs viens no galvenajiem Cirka dienu notikumiem.

"Izrāde "Robežas" ir personisks vēstījums par sevis meklējumiem un sevis pieņemšanu. Slāni pa slānim nolobot apkārtējo čaulu un ieskatoties dziļumā, var atklāties patiesais skaistums. Lai izstāstītu to, ko nevar izteikt pat dzeja, māksliniece Grēte Grosa gaisa akrobātikā izmanto savu īpašo meistarstiķi – dubulto šūpuļtīklu. Viņu fascinē tas, cik daudz var pateikt un parādīt ar auduma palīdzību. Tas, līdzīgi kā cilvēks, var būt brīvs, bet tas var būt arī samezglots un sasaistīts. Izrādē skanēs arī Grētes Grosas dzeja. Viņa ir viena no retajām māksliniecēm, kas izpauž sevi ne tikai fiziski sarežģītās disciplīnās, bet arī – vārdos," raksta "Rīgas Cirks".

Ar gaisa akrobātiku Grēte aizraujas jau kopš bērnības – vispirms viņa 9 gadus mācījās cirka studijā Folie Tallinā, bet 2015. gadā ieguva augstāko izglītību "SaSak Circus" skolā Somijā, specializējoties gaisa akrobātikā. Kopš augstskolas beigšanas māksliniece strādājusi ar vairākām starptautiskām cirka trupām Igaunijā un Somijā (Big Wolf Company, Mago, Stunt Theatre Kajakas), kā arī guvusi atzinību kā solo māksliniece.

10. aprīlī izrādi "Robežas" ir iespēja redzēt īpašā sastāvā, jo tikai Rīgā to pavadīs atzīti klasiskās mūzikas izpildītāji – čellists Ēriks Kiršfelds un pianists Ventis Zilberts. Izrāde "Robežas" notiks mākslas centrā "Zuzeum", Lāčplēša ielā 101, Rīgā.

2016. gadā "Robežas" tika nominētas Igaunijas teātra balvai kategorijā "United Performance Art". Izrādes līdzproducenti: festivāls "Sansusī" (Latvija), "Cirkör LAB" (Zviedrija), "Jatka 78" (Čehija).

Odrija Fišere, Rīgas cirka programmas kuratore: "Koncertizrāde "Robežas" ir saturiski nopietns, vizuāli skaists un akustiski spēcīgs pierādījums tam, cik atvērtas mūsdienās ir dažādu mākslas jomu robežas. Reizē izrāde ir ļoti personisks un emocionāls mākslinieces vēstījums par identitātes meklējumiem, savu iekšējo robežu apzināšanu un pārvarēšanu."

Koncertizrāde "Robežas" tiek izrādīta Cirka dienu laikā, kuras Latvijā šogad Rīgas cirks atzīmē 10.–12. aprīlī ar vairākiem pasākumiem. Šajās dienās Rīgā notiks Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīkla (Baltic Nordic Circus Network) dalīborganizāciju sanāksme, kā arī starptautiska publiska konference par cirka izglītību. 11. aprīlī plkst.18:00 cikla "Sarunas par cirku" ietvaros par cirka arhitektūru runās cirka eksperts Petri Heikila (Petri Heikkilä, Somija). Cirka dienas noslēgsies 12. aprīlī ar izrādi "Citroni un medus" Zirgu pastā.

Šogad pasaulē svin cirka 250 gadu jubileju, bet Rīgas cirka ēkai šogad aprit 130 gadi.

Biļetes uz izrādi var iegādāties "Bilešu servisa" kasēs un internetā.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!