Aktualitātes
16.05.2019

Publicēts Kannu kinofestivālā skatāmās Latvijas filmas "Oļegs" treileris

Komentē
0
Saglabā

Sācies starptautiskais kinofestivāls Kannās, kur vairāk nekā 8000 filmu konkurencē prestižajā programmā "Directors' Fortnight" iekļauta latviešu režisora Jura Kursieša un studijas "Tasse Film" pilnmetrāžas spēlfilma "Oļegs". Tagad arī skatītājiem Latvijā iespējams novērtēt filmas treileri.

Kannu kinofestivāla programma "Directors' Fortnight" ir neatkarīga Kannu kinofestivāla sadaļa, kas dibināta 1969. gadā. Tajā starptautiska žūrija ik gadu izvērtē filmas, īpaši izceļot un novērtējot izteiksmes brīvību un drosmīgas stāstu izvēles. Šogad labāko filmu kategorijā kopā ar Kursieša pilnmetrāžas filmu "Oļegs" startē arī pasaulē pazīstamā režisora Roberta Egersa filma "Bāka" ("The Lighthouse"), kur galvenās lomas atveido tādi aktieri kā Vilems Defo un Roberts Patinsons. Līdzās Rolanda Kalniņa filmai "Četri balti krekli", kas sevi pieteica pagājušajā gadā programmā "Cannes Classic", "Oļegs" pēdējo divdesmit gadu Latvijas kinovēsturē ir otrā pilnmetrāžas spēlfilma, kas iekļauta kādā no Kannu programmām.

Pilnmetrāžas filmas "Oļegs" pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama.

""Oļegs" ir viena no 14 filmām, kas sacentīsies par "Label Europa Cinemas" balvu, tādēļ esam satraukti, bet vienlaicīgi ļoti pacilāti par filmas pirmizrādi šāda mēroga festivālā. Filmas tēma ir ļoti aktuāla mūsdienās, un esam gandarīti, ka to spēj novērtēt tik cienījams pasaules mēroga festivāls. "Oļegs" ir izcīnījis vietu starp labākajiem, un ar dalību Kannu festivālā mēs jau esam uzvarētāji," stāsta filmas producente Alise Ģelze.

Galveno lomu pilnmetrāžas filmā "Oļegs" atveido Lietuvas jaunais talants Valentīns Novopoļskis, bet otrā plāna lomas – tādi starptautisku atzinību ieguvuši poļu aktieri kā Dāvids Ogrodņiks, Anna Pročņaka un Adams Šiškovskis. Ogrodņiks ir redzams vienā no galvenajām lomām oskarotajā  filmā "Ida", savukārt Pročņaka ir viena no galveno lomu tēlotājām  filmā "Nevainīgie" (The Innocents), kas tikusi nominēta prestižajai Cēzara balvai Francijā. Filmā "Oļegs" līdzās zvaigžņotajam ārvalstu aktieru sastāvam būs redzami arī Latvijā pazīstamie aktieri: Guna Zariņa, Edgars Samītis, Jurijs Djakonovs un citi.

Filma "Oļegs"  ir Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopražojums.  Radošajā komandā Latviju pārstāv pašmāju producentu komanda "Tasse Film" (producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze), kas kopš dibināšanas 2011. gadā producējusi daudzas starptautiski atzītas un apbalvotas filmas, tostarp "Es esmu šeit", "Paradīze 89" un "Ar putām uz lūpām". Savukārt filmas māksliniece ir Laura Dišlere, kas tikko Grieķijā nominēta kā labākā filmas māksliniece par darbu kinolentē "Klusa upe".

Pasaules pirmizrādi pilnmetrāžas filma "Oļegs" piedzīvos 17. maijā plkst. 14.45, savukārt Latvijā tā būs skatāma no 4. oktobra.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!