Aktualitātes
15.06.2018

Otrdien Rīgā ar plašu programmu atzīmēs Starptautisko Bēgļu dienu

Komentē
1
Saglabā

Otrdien, 19. jūnijā Rīgā, "Lastādijas" apkaimē, Turgeņeva ielā 17 no plkst. 16.00 līdz 20.00 notiks Starptautiskajai Bēgļu dienai veltīts pasākums ar aktuālāko Latvijas un pasaules pētījumu prezentāciju, ekspertu diskusiju, kampaņas "Atvērtība ir vērtība" atklāšanu un plašu tematisko un radošo aktivitāšu programmu ikvienam interesentam.

Starptautiskā Bēgļu diena tiek atzīmēta kopš 2001. gada, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz jautājumiem, kas skar apmēram 65 miljonus pasaules iedzīvotāju – piespiedu migrācija un tās ietekme uz cilvēku dzīvēm. Šogad tematiskās dienas pasākumu Latvijā pirmo reizi kopīgiem spēkiem rīko ANO Bēgļu aģentūras reģionālā pārstāvniecība Latvijā, sabiedriskās politikas centrs "Providus", Sabiedrības integrācijas fonds (SIF), biedrība "Gribu palīdzēt bēgļiem", Informācijas centrs iebraucējiem un "Humusa komanda".

Tematiskās dienas ietvaros plkst. 16.00 notiks ekspertu diskusija un aktuālāko pētījumu datu prezentācija kopā ar SIF informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" atklāšanu.

Diskusijas programmā:

  • Cik atvērta ir Latvijas sabiedrība? − "Providus" vadošā pētniece migrācijas un integrācijas jomā Agnese Lāce
  • Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Bēgļu aģentūras 2017. gada Globālo tendenču ziņojuma prezentācija − ANO Bēgļu aģentūras reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā komunikācijas koordinators Didzis Melbiksis
  • Informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" atklāšana − SIF sekretariāta direktore Aija Bauere
  • "Ko varam gūt no dažādības Latvijas darba tirgū" − Latvijas darba devēju, aktīvistu un ekspertu diskusija
  • "Bēgļu kurpēs", simulācijas spēles izmēģinājums un bēgļu nometnes apmeklējums virtuālajā realitātē.

Pasākuma norise no plkst. 17.00 līdz 19.00 turpināsies ar radošajām darbnīcām – keramikas izstrādājumu veidošanu, latvisko zīmju zīmēšanu uz akmeņiem un gleznas veidošana no pogām. Tāpat arī ikvienam interesentam būs iespēja gatavot pasaules tautu ēdienus kopā ar "Humusa komandu".

No plkst. 18.00 līdz 19.30 biedrība "Gribu palīdzēt bēgļiem" organizēs simulācijas spēles "Bēgļu kurpēs" saīsināto versiju, dodot iespēju spēles dalībniekiem iejusties apstākļos, kādos nonāk indivīds, kurš ir pametis dzimteni, šķērsojis valstu robežas un mēģina piešķirt dzīvei jaunu jēgu svešā vietā. Vietu skaits ir ierobežots. Pieteikšanās spēlei pieejama šeit.

Starptautiskās Bēgļu dienas noslēgumā, no plkst. 19.00 līdz 20.00 notiks latviskās rotaļas sadarbībā ar Informācijas centru iebraucējiem.

Pasākuma laikā būs atvērta arī ANO Bēgļu aģentūras informatīvā telpa ar plašu dokumentālo filmu un virtuālās realitātes programmu, kā arī "FreeRiga" brīvbodes stends, kurā būs iespējams paņemt, atstāt un mainīties ar lietām, kas pašiem vairs nav nepieciešamas, bet kādam citam vēl varētu noderēt - grāmatām, traukiem, apģērbiem, aksesuāriem vai ko citu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!