Aktualitātes
26.01.2019

Nākamnedēļ atklās jauno LU Zinātņu māju

Komentē
0
Saglabā

Pirmdien, 28. janvārī, plkst. 14.00 Torņakalnā, Jelgavas ielā 3, atklās jaunuzcelto LU Akadēmiskā centra Zinātņu māju, kuru turpmāk apdzīvos LU eksakto, medicīnas un dzīvības zinātņu studenti un pētnieki.

Zinātņu mājas būvniecība tika uzsākta 2017. gada vasarā, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, un beidzās 2018. gada decembrī. Ēka kļūs par mājvietu divām LU fakultātēm un sešiem zinātniski pētnieciskajiem institūtiem. Zinātņu mājā turpmāk atradīsies Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte, Medicīnas fakultāte, Fizikas institūts, Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūts, Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūts, Atomfizikas un spektroskopijas institūts, Materiālu mehānikas institūts un Astronomijas institūts. 

Zinātņu mājas atklāšanas pasākums plānots divās daļās: svinīgā daļa un prezentācija, savukārt otrajā daļā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar jaunuzcelto ēku, apskatīt jaunās laboratorijas, studiju vidi un ēkas arhitektūras elementus. Ekskursijas notiks gida pavadībā, kuram varēs uzdot papildu jautājumus par Zinātņu māju.

Zinātņu mājas kopējā platība pārsniedz 20 tūkstošus kvadrātmetru. Tajā ir iespēja mācīties līdz pat 2000 studentu, kā arī izveidotas darba vietas 450 zinātniskajiem un akadēmiskajiem darbiniekiem.

Zinātņu mājas ēka veidota pēc viedās mājas darbības principiem ar augstu energoefektivitāti. Ēkas apkures, ventilācijas, dzesēšanas un apgaismojuma sistēmas ir automatizētas, un to darbību iespējams atsevišķi ieprogrammēt, tādējādi ietaupot resursus. Daļa no ēkas pamata pāļiem ir termopāļi, un tiem ir iespējams pievienot apsildes un dzesēšanas iekārtas zemes siltuma izmantošanai.

Ēkas kopējās izbūves un aprīkošanas izmaksas, t.sk. iekārtu un aprīkojuma iegāde zinātnes un studiju vajadzībām, ir 36 milj. EUR. Inženiertīklu izbūve (ventilācija, apkure, ūdens, kanalizācija, dzesēšana, elektroapgāde, vājstrāvas u.c.) veidoja lielāko daļu jeb 33% no būvniecības kopējām izmaksām.

Zinātņu mājas projekta autors ir arhitektu birojs SIA "Sestais stils". Galvenais ēkas būvuzņēmējs ir PS "LNK Industries Group".

LU Akadēmiskais centrs ir lielākais Eiropas Stratēģisko investīciju fonda projekts Latvijā. Tas ir vienīgais projekts Baltijas valstīs, kurā fonda līdzekļi tiek ieguldīti universitātes attīstībā. Vērienīgā projekta ietvaros jau darbojas Dabas māja, kuru atklāja 2015. gadā. Nupat ir pabeigta Zinātņu māja, savukārt nākamais LU Akadēmiskā centra attīstības solis būs Rakstu mājas celtniecība, kuru plānots pabeigt 2022. gadā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!