In Memoriam
05.11.2021

Miris rakstnieks Andris Kolbergs

Komentē
0
Saglabā

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā 5. novembrī miris rakstnieks Andris Kolbergs (1938-2021), ziņo mediji.

Kolbergs ir viens no populārākajiem latviešu kriminālromānu rakstniekiem, viņa darbi tulkoti 16 valodās.

Pēc Kolberga scenārijiem un kriminālromāniem uzņemtas kinofilmas "Liekam būt" (1976), "Atspulgs ūdenī" (1977), "Dāvanas pa telefonu" (1977), "Rallijs" (1978), "Trīs dienas pārdomām" (1980), "Dubultnieks" (1986), "Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili" (1987), "Par mīlestību pašreiz nerunāsim" (1988), "Depresija" (1991), "Rīgas sargi" (2007). Šogad top arī daudzsēriju filma "Meklējiet sievieti" pēc rakstnieka kriminālromāna motīviem.

Atmodas gados Kolbergs kļuva par atjaunotās Rīgas Latviešu biedrības pirmo priekšsēdētāju, Latvijas Detektīvžanra asociācijas prezidentu un atjaunotā žurnāla "Atpūta" galveno redaktoru. Tāpat viņš sarakstījis vairākus ceļvežus par Rīgu.

2011. gadā saņēmis Literatūras gada balvu par mūža ieguldījumu latviešu literatūrā. 2019. gadā apbalvots arī ar Triju Zvaigžņu ordeņa ceturto šķiru.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību rakstnieka tuvajiem.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!