Aktualitātes
14.01.2020

LU notiks nāvei veltīts zinātnes un mākslas festivāls

Komentē
0

No 20. līdz 21. martam Latvijas Universitātē norisināsies Latvijā pirmais nāves tēmai veltītais mākslas un zinātnes festivāls "Ars Moriendi". Festivāla ietvaros paredzēta starptautiska zinātniskā konference "Nāves pieredzes" ar plašu kultūras programmu.

Zinātniskajā konferencē "Nāves pieredzes" tiks pievērsta uzmanība tādām tēmām kā nāves un ētikas pētniecība, nāves svinēšana, nāves sociālā vēsture un pat nāves izdzēšana. Savukārt kultūras programmā paredzēts akcentēt nāves motīvu mūzikā vairāku gadsimtu garumā. Pirmo reizi Latvijā tiks atskaņots vācu komponista Hugo Distlera monumentālais darbs "Totentanz" ("Nāves deja"), ko speciāli ar festivālam izveidotu kori interpretēs diriģente Vita Timermane-Moora. Tāpat LU Lielajā aulā tiks atskaņoti Šūmaņa, Lista un Sensānsa skaņdarbi par nāves tēmu pianistes Katrīnas Krojas, ērģelnieka Aivara Kalēja un citu mūziķu izpildījumā. Pilnu festivāla programmu organizatori plāno atklāt februāra sākumā.

"Latvijas kultūrvidē un kultūrtelpā nāve un ar to saistītie rituāli ieņem nozīmīgu vietu gan latviskās dzīvesziņas, gan reliģisko priekšstatu kontekstā," raksta festivāla rīkotāji. "Nāves festivāla konferences "Nāves pieredzes" mērķis ir aktualizēt nāves pētniecību Latvijas un Baltijas zinātniskajā vidē un kultūrtelpā, izceļot latviešu tautas īpašās tradīcijas, kas saistītas ar nāvi, nomiršanu un nācijas kultūratmiņas veidošanos. Konferencē aicinām dalīties pētījumos un to rezultātos, kopīgi iezīmējot aktualitātes un tendences nāves kā fenomena izpētē dažādās zinātnes nozarēs – teoloģijā, vēsturē, antropoloģijā u. c."

Šobrīd, līdz 10. februārim, dažādu jomu pētnieki, studenti un interesenti tiek aicināti pieteikt savus referātus konferencei angļu valodā tādās sekcijās kā "Nāve: morāle un ētika", "Nāves pieredzes", "Nāve un tiesības", "Nāve un apkārtējā vide", "Nāves svinēšana", "Nāve dažādās kultūrās", "Nāve no sociālā skatu punkta" un "Nāves izdzēšana".  Viena referāta prezentācijas ilgums 20 minūtes. Savus pieteikumus konferencei (līdz 300 vārdiem) un īsu dzīves gājuma aprakstu angļu valodā (līdz 200 vārdiem) jāiesūta elektroniski vienā failā [email protected] līdz 2020. gada 10. februārim. Dalība konferencē Latvijas pārstāvjiem ir bez maksas.

Nāves festivālu rīko Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāte sadarbībā ar biedrību "Lorem Ipsum". Festivāla aktualitātēm līdzi sekot var feisbuka lapā un Teoloģijas fakultātes mājaslapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!