Aktualitātes
28.10.2022

Londonā izrādīs jaunās latviešu filmas "Māsas" un "Neona pavasaris"

Komentē
0

No 28. līdz 30. oktobrim Londonā, Apvienotajā Karalistē, notiks jau otrais Baltijas filmu festivāls, kurā katru valsti pārstāvēs divas pilnmetrāžas filmas, no Latvijas – Lindas Oltes jau godalgotā debija "Māsas" un Matīsa Kažas spēlfilma "Neona pavasaris".

Baltijas filmu festivāla rīkošanā sadarbojas Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstniecības un rīkotājpartneris "South Social Film Festival"; starp atbalstītājiem ir arī Latvijas Nacionālais kino centrs, Igaunijas Filmu institūts, Lietuvas kino centrs un Lietuvas Kultūras institūts. Filmu festivāls notiks Hammersmitas apkaimē Londonā, kinoteātrī "Riverside Studios". Pēc katras no filmām paredzēta saruna ar kādu no filmas veidotājiem vai aktieriem, Latvijas filmas Londonā pārstāvēs režisore Linda Olte un aktrise Marija Luīze Meļķe. Festivāla rīkotāji aicina svinēt Baltijas kino dažādību un izmantot šo satikšanos jaunu kontaktu dibināšanai gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, norāda Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Abas Londonas festivālam atlasītās Latvijas filmas tikai nesen piedzīvojušas nacionālo pirmizrādi (kinofestivāla Riga IFF ietvaros) un šobrīd skatāmas arī Latvijas kinoteātru repertuārā. Matīsa Kažas jauniešu drāma "Neona pavasaris" ir emocionāls stāsts par mūsdienu jauniešu attiecībām, par cilvēku tiekšanos vienam pie otra un reizēm arī nesatikšanos, par citu dzīvi, kas sākas nakts aizsegā. "Mēs centāmies izvairīties no moralizēšanas, bet būt godīgi," filmu raksturo režisors Matīss Kaža. Galvenajā lomā debitē jaunā dzejniece, dramaturģe un aktrise Marija Luīze Meļķe, viņa ir arī filmas scenārija līdzautore.

Savukārt režisores Lindas Oltes debijas spēlfilma "Māsas", emocionāli piesātināta sociāla drāma par bērnunamā uzaugušām māsām, kurām paveras iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē, tieši nupat svinēja dubultuzvaru Varšavas kinofestivālā Polijā – tika atzīta par labāko filmu konkursa programmā "Competition 1-2", kur tiek vērtētas režisoru pirmās un otrās filmas, turklāt saņēma arī starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIPRESCI balvu, un šie notikumi ir jau ievērojami kāpinājuši pasaules festivālu pieprasījumu pēc filmas "Māsas".

No četrām kaimiņvalstu filmām, kas tiks demonstrētas Londonas festivāla skatītājiem, trīs tika Rīgā demonstrētas Baltijas filmu dienās vasaras nogalē – Laurina Bareišas "Svētceļnieki" ("Pilgrims"), "Kadri Keusāres tuksnesī" ("Deserted") un Mēla Paliales "Mūžīgās mīlestības koks" ("Tree of Eternal Love").

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!