Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
10.04.2024

Leļļu teātrī top muzikāla ēnu teātra izrāde vismazākajiem skatītajiem

Komentē
0

Latvijas Leļļu teātrī 4. maijā pirmizrādi piedzīvos režisores Vijas Blūzmas muzikālais ēnu teātra iestudējums "Mazā pelēna piedzīvojumi". Tas tapis pēc tāda paša nosaukuma Dzidras Rinkules-Zemzares dzejas grāmatas bērniem, kas jau kopš 1956. gada ir bijusi neatņemama bērnības sastāvdaļa daudzu paaudžu lasītājiem. Izrāde paredzēta bērniem no 3 gadu vecuma.

"Mazā pelēna piedzīvojumi" veidoti ēnu teātra estētikā, kas bieži šī teātra izrādēs tikusi izmantota kā papildelements, bet līdz šim nav piedzīvojusi tik konsekventu pielietojumu. Mākslinieces Anita Znutiņa-Šēve un Evita Bēta ļāvušās izaicinājumam radīt spēles telpu un vidi, kurā leļļu saspēle ar aktieriem iegūst vairākas nozīmes un stāsta slāņus. Lai skatuves darbā ienestu papildu krāsas un enerģiju, poēma izrādē papildināta ar bagātīgu muzikālo materiālu, mūsdienu skaņās aranžējot virkni komponista Arvīda Žilinska dziesmu ar Dzidras Rinkules-Zemzares vārdiem. Par muzikālo noformējumu un dziesmu skanējumu iestudējumā rūpējas pianists un komponists Raimonds Petrauskis. 

"Katram mazam peļukam, tāpat kā katram mazam cilvēkbērnam, pienāk brīdis, kad vēlme spert pirmos patstāvīgos soļus lielajā, neiepazītu brīnumu pilnajā pasaulē ir stiprāka par vecāku brīdinājumiem no tās uzmanīties. Peļu mammai un papum ne reizi vien nākas mazo nebēdni izpestīt no likstām un nepatikšanām, kurās tas jau atkal iekūlies. Bet vai gan kāds ir izaudzis, uz savas ādas nepārbaudot, vai solītās briesmas patiešām ir tik briesmīgas? Izrādē skatītāji kopā ar mazo pelēnu izdzīvos gan bezbēdīgu vieglprātību, gan riskantus piedzīvojumus. Lai tas notiktu, talkā nāks aktrises Santa Didžus, Lienīte Osipova un Irina Krasta," stāsta izrādes veidotāji. 

Vairāk informācijas teātra mājaslapā

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!