Aktualitātes
08.11.2019

Latvijas PEN aicina uz ieslodzīto rakstnieku tulkojumu vakaru

Komentē
0
Saglabā

15. novembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā ieslodzīto rakstnieku diena, un šajā dienā Latvijas PEN aicina uz tulkošanas darbnīcu plkst. 18:00 Jāņa Akuratera muzejā Ojāra Vācieša ielā 6a, kas veltīta pieciem savā dzimtenē vajātajiem vai ieslodzītajiem literātiem.

Šajā pasākumā Latvijas literāti solidarizēsies ar meksikāņu rakstnieci Lidiju Kačo, kas savā dzimtenē tiek vajāta par pētniecisko žurnālistiku un aktīvismu, aktīvisti Stellu Njanzi, kam piespriests ieslodzījums par Ugandas prezidentam veltītu rupju dzejoli, šrilankiešu rakstnieku Šaktiku Satkumaru, turku reportieri Nedimu Turfentu, kas tiek nepamatoti apsūdzēts par teroristisku darbību, un ēģiptiešu dzejnieku Gelalu el-Bihairī, kam piespriests cietumsods par dziesmas tekstu.

Darbnīcas laikā latviešu literāti stāstīs par šiem pieciem rakstniekiem, tulkos un lasīs viņu darbu fragmentus. Aicināti visi interesenti.

Starptautiskā ieslodzīto rakstnieku diena visā pasaulē tiek atzīmēta jau 38. reizi, savukārt Latvijā – otro.  Trīs no tiem rakstniekiem, kuri tika pieminēti pagājušā gada pasākumā – Oļegs Sencovs, Vaels Abbas un Šahiduls Alams – ir atbrīvoti.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!