Izrāde "Vienradžus meklējot".
 
Aktualitātes
16.06.2021

Jaunā teātra festivāls "Homo Novus" izziņo pirmās izrādes

Komentē
0
Saglabā

No 8. līdz 18. septembrim Rīgā un reģionos norisināsies 26. Starptautiskais jaunā teātra festivāls "Homo Novus". Pašlaik izziņotas jau pirmās izrādes.

"Šogad festivāla fokuss ir nenoteiktība dažādos ideju laukos, kuru kliedē nosacīti pašsaprotamas lietas, kas jaunajos apstākļos kļuvušas par vērtību – cilvēcisks kontakts, klātbūtne, pieskāriens vai apziņa, ka arī vienatnē neskaitāmos veidos tomēr esam saistīti ar citiem," teikts paziņojumā presei.

Festivālu "Homo Novus" rīko Latvijas Jaunā teātra institūts, kuru kopš 2020. gada vada Beka Bergere, šajā amatā nomainot ilggadējo vadītāju Gundegu Laiviņu. "Jaunās festivāla komandas sastāvā turpināsies starptautiska līmeņa izziņas process un tiks producēti vietējie mākslas darbi, turpinot īstenot pārdrošas idejas un riskantas izrādes. Šogad festivāls uzsāks sarunu par mīlestību, šķetinās jautājumus par jaunības kļūdām un sabiedrībā pastāvošām pretrunām, kā arī izaicinās ķermeņa trauslumu. Mēs gribam sniegt iespēju māksliniekiem veidot programmu vēl ciešākā sasaistē ar skatītāju, ļaujot kopīgi iztēloties tādu nākotni un sabiedrību, kurā mēs viens otru pamanām un novērtējam," stāsta Bergere.

Festivālā būs skatāma Ingri Fiksdālas izrāde "Diorāma", kas apcer pilsētu un ainavu mainību. Norvēģu māksliniece savā izrāžu sērijā izmanto horeogrāfiju kā lēcu, ar kuras palīdzību iespējams mainīt mūsu pasaules uztveri. Ekoloģiskā praksē balstīto Fiksdālas izrāžu scenogrāfiju veido gan cilvēku ķermeņi, gan nedzīvi objekti, bet skaņu radījuši norvēģu eksperimentālie mūziķi Jenija Vāla un Lase Marhaugs, izmantojot lidrobotu, industriāla noiza skaņas un nenosakāmas čaukstošas atbalsis.

Ar izrādi "Sekss, narkotikas un noziedzība" Rīgā uzstāsies Kanādas mākslinieku apvienība "Mammalian Diving Reflex" jeb "Zīdītāju niršanas reflekss", kas savā radošajā darbā regulāri pārbauda jaunās paaudzes spēju iznirt virs ūdens, kurā pēkšņi attopamies, pārkāpjot pieaugušo pasaules slieksni. Viņi rada izrādes, instalācijas, filmas un tekstus, kuros pievēršas sabiedrībā pastāvošajām pretrunām, taisnīguma un vienlīdzības tēmām. Latvijā skatāmajā izrādē seši pusaudži aicinās vietējās slavenības uz atklātu sarunu par vismulsinošākajiem jautājumiem.

Kjāras Bersani izrāde "Vienradžus meklējot", kas bija iecerēta jau 2020. gada festivālā, skatītājus aicinās uz pārdomām par ķermeņa trauslumu un zūdamību. Itāļu vizuālās un performances mākslinieces prakses centrā ir ķermenis kā politiska kategorija.

Savukārt Cīravā, Aizputes novadā, projekta "BE PART" (Art BEyond PARTicipation) ietvaros, skotu mākslinieki Nīls Kalagans un Simone Kenjona sadarbībā ar vietējo kopienu radīs kopīgu jaundarbu. Mākslinieki pavadīs šo vasaru, strādājot ar medniekiem, sēņotājiem un citiem ar mežu cieši saistītiem cilvēkiem, lai kopīgi meklētu veidus, kā dažādas sabiedrības kopienas var iesaistīties mākslas procesos ar savām specifiskajām zināšanām un pieredzi. Kenjona un Kalagans ar saviem darbiem ir labi pazīstami gan Lielbritānijā, gan starptautiski, tie bijuši skatāmi Heivorda galerijā, "Sadler's Wells" teātrī, Somersethausā, Hepvortas galerijā u.c.

Pilna festivāla programma skatītājiem tiks izziņota augusta sākumā, kad arī tiks uzsākta biļešu tirdzniecība.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!