Aktualitātes
27.08.2019

Foto: Tartu apskatāma Latvijas un Igaunijas atkritumu mākslas izstāde

Komentē
0
Saglabā

Augusta vidū "Tartu dabas mājā" atklāja starptautisko izstādi "PROM no acīm, PROM no prāta" (angliski "NOT out of sight, NOT out of mind"), kas veltīta atkritumu problēmām Baltijas reģionā.

Izstāde, kuru veidojuši 17 starptautiski atzīti mākslinieki no 9 valstīm, "Tartu dabas mājā" būs apskatāma līdz 24. oktobrim. Tās mērķis ir akcentēt Baltijas reģionā aizvien pieaugošo atkritumu problēmu, kā arī aicināt uz atkritumiem paskatīties no cita skatu punkta – kā uz materiālu un resursu nākotnes attīstībai Izstādē aplūkojamie mākslas darbi izstrādāti no materiāliem, kas iegūti atkritumu laukos un mājsaimniecībās Latvijā un Igaunijā, tostarp saplīsuši telefonu ekrāni, veca sadzīves tehnika, mēbeles, avīzes, ēdiena pārpalikumi, kodu kartes un daudz kas cits.

"Tartu dabas mājā" norisinās cikla otrā izstāde. Pirmā izstāde bija apskatāma no šī gada jūnija līdz jūlija beigām Zinātnes un mākslas centrā "Brūzis" Cēsīs. To atzinīgi novērtēja kā cēsnieki, tā pilsētas viesi. Projekta "WasteArt" vadītāja Guna Dātava uzsvēra, ka "Tartu dabas māja" ir likumsakarīgs izstādes turpinājums. Tās rīcībā ir labākā auditorija – bērni un jaunieši. G. Dātava pauda cerību, ka izstāde kopā ar Dabas mājā pieejamajām aktivitātēm spēs iedvesmot bērnus un jauniešus uzdot sev jautājumus par vērtībām apkārtējā vidē un ikdienā lietojamajos atkritumos, kā arī iedrošinās pieņemt videi draudzīgus lēmumus savas nākotnes veidošanai.

Izstādes "PROM no acīm, PROM no prāta" kuratore mākslinieku rezidences MoKS vadītāja un māksliniece Evelīna Gržiniha, atklājot izstādi, norādīja: "Šī ir ambicioza un izaicinoša iniciatīva. Tās nolūks ir pievērst cilvēku uzmanību šī brīža atkritumu problēmai un tās ekoloģiskajai ietekmei." Vēl Gržiniha pauda prieku, ka šīs izstādes veidošanā izdevies rast sadarbību starp zinātnes un mākslas pasaules pārstāvjiem.

Nevalstiskā organizācija (NVO) "Elukas" atklāšanā sanākušos cienāja ar ēdieniem, kas gatavoti no bioloģisko atkritumu konteineros atrastiem pārtikas produktiem. Galdā tika celts banānu saldējums, bumbieru kūka, dārzeņu sacepums un citi ēdieni.

Izstādē piedalās šādi mākslinieki: Varvara un Mars (EE), Jākobs Kirkegārds (DK), Marta Murats (EE), Kiwa (EE), Ansis Starks (LV), Andrē Avelas (NL/PT), "Mikroklimatu laboratorija", Annehīne Meijera & Gerts Jans Gerlačs (NL), Johanna Lorengele (DE) un Gatis Kreicbergs (LV), Ieva Krūmiņa (LV), Džeraldīne Huarez (SE/MX), Džastins Tailers Teits (CA), Vilems Boels (BE), Timo Tots (EE) un Elēna Redaellī (NO/IT).

"Tartu dabas māja" ir ceļojošās izstādes otrā pieturas vieta, kur tā norisināsies līdz 24. oktobrim. Pēc tam izstāde dosies uz atkritumu poligonu "Daibe", no kura nākusi liela daļa izstādē izmantoto atkritumu. Kopumā tā divu gadu laikā apceļos sešus mākslas, kultūras un vides izglītības centrus Latvijā un Igaunijā.

Izstādi veidojis Vides risinājumu institūts (VRI) un projekts "WasteArt". Izstādes norises laiki augustā: no pirmdienas līdz piektdienai 10.00 – 18.00; sestdien 11.00 – 16.00. Izstādes norises laiki septembrī: no pirmdienas līdz piektdienai 9.00 – 18.00.

Vairāk par izstādes norisi iespējams uzzināt projekta "WasteArt" feisbuka lapā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!