Foto: Anna Andersone
 
Aktualitātes
31.05.2018

Foto: Rīgā atklāj sieviešu krūtīm veltītu izstādi

Komentē
0
Saglabā

Šovakar, 30. maijā, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā durvis vēra sieviešu krūtīm veltīta laikmetīgās mākslas izstāde "Glandula Mammae".

Izstāde nosaukums latīniski apzīmē krūtis dziedzeri, kura bioloģiskā funkcija ir saražot pienu zīdainim. Kā norāda izstādes veidotājas, par spīti šķietami vienkāršajai funkcijai, kultūrā sieviešu krūtis ir apaugušas ar daudzām un nereti pretrunīgām nozīmēm: "Krūtis tiek modelētas atbilstoši sabiedrības gaidām un pastāvošām varas attiecībām, patērētājsabiedrības loģikai un ķermeņa politikai. Dažādas krūšu pieredzes, to iezīmētie nozīmju lauki un atšķirīgie lietojumi tās padara ne tikai par kritiskas refleksijas objektu, bet arī – par sievietes subjektivitātes un rīcībspējas izteicēju. Krūtis var kļūt par pretestības, robežu pārkāpšanas un jaunu kultūras formu iedzīvināšanas platformu, veicinot empātiju, dzimumu līdztiesību un pozitīvu attieksmi pret savu ķermeni."

Izstādē dažādās sieviešu krūšu nozīmes atklāj 7 mākslinieces. Ieva Balode instalācijā mēģina atbildēt uz jautājumu, kas īsti bija ragana, Rasa Jansone pievēršas sievietes mātišķajai lomai, Ingrīda Pičukāne caur fotogrāfijām un intervijām ar sievietēm, kas veikušas krūšu palielināšanas operāciju, mēģina saprast, kādas ir "perfektas krūtis", Mētra Saberova turpina dekonstruēt jēdziena "sieviete" izpratni mūsdienu sabiedrībā, Vivianna Maria Stanislavska apkopojusi dažādu sieviešu stāstus par krūtīm un pievērsusies mizogīnijas diskursam publiskajā telpā, Eva Vēvere caur jaunām formām runā par kalendāra meitenes tēlu, savukārt Evita Goze savā darbā pievērsusies krūts vēža tēmai.

Izstāde apskatāma līdz 2. septembrim. Darba laiks otrdienās, trešdienās, piektdienās un sestdienās no 11:00 līdz 17:00, ceturtdienās no 11:00 līdz 19:00, svētdienās no 11:00 līdz 16:00. Pirmdienās slēgts.  

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!