Aktualitātes
05.07.2019

Foto: Laila Pakalniņa uzņem filmu selfiju stilistikā

Komentē
0
Saglabā

Jūlijā turpināsies darbs pie Lailas Pakalniņas spēlfilmas "Spogulī", kas eksperimentālā kino valodā – selfiju stilistikā – piedāvās mūsdienu versiju pasakai par Sniegbaltīti un septiņiem rūķīšiem.

Topošā Latvijas un Lietuvas kopražojuma pilnmetrāžas spēlfilma "Spogulī", kas atbalstīta Nacionālā kino centra konkursā bērnu un jauniešu auditorijai domātām filmām, pārceļ pasaku par Sniegbaltīti mūsdienīgi jauneklīgā vidē, kur ļaunā pamāte ir apsēsta ar fitnesu un krosfitu, bet septiņi rūķīši ir ekstrēmo sporta veidu entuziasti. Sadarbībā ar operatoru Gintu Bērziņu filma tiek veidota selfiju stilistikā, tādējādi mūsdienīgā veidā pārfrāzējot pasakas motīvus, piemēram, spoguli, ar kuru regulāri sarunājas ļaunā pamāte, aizstājusi selfija kameras acs. Lai radītu šādu iespaidu kinokadrā, filmas operatoru komanda ir apgādāta ar speciālu filmēšanas tehniku un detalizētu mizanscēnu plānu.

Galvenās lomas filmā atveido jaunā dejotāja Madlēna Valdberga, baletdejotāja Elza Leimane un aktieris Lauris Dzelzītis, septiņu rūķīšu lomās ir Latvijas labākie ielu vingrotāji, parkūristi, velotriāla sportists un spēkavīrs.

Februārī tika uzņemtas filmai nepieciešamās ziemas epizodes, jūlija otrajā nedēļā sākas vasaras filmēšanas periods, un filmēšana galvenokārt notiks Rīgā un Rīgas tuvumā. Vairākās filmēšanas dienās būs nepieciešami brīvprātīgie masu skatu dalībnieki, tāpēc interesenti aicināti pieteikties aktieru atlases aģentūrā "Casting Bridge".

Tā kā topošās filmas estētika ir tik īpaša, līdzīgā veidā tiek plānota arī masu skatu dalībnieku aprūpēšana – katrs brīvprātīgais aktieris tiks fotografēts filmai raksturīgajā selfiju stilā, un pirmo reizi Latvijas kino vēsturē tiks iemūžināts ikviens filmas masu skatu dalībnieks, veidojot fotogaleriju aģentūras "Casting Bridge" mājaslapā un filmas "Facebook" profilā. Aktieru atlases aģentūra piedāvā arī katram interesentam iekļauties aģentūras datu bāzē un, iespējams, jau drīz saņemt jaunus, apmaksātus filmēšanās vai fotografēšanās piedāvājumus filmu vai reklāmas nozarē.

Filmas "Spogulī" uzņemšanā masu skatu dalībniekus aicina pievienoties darba procesam kādā no šiem datumiem - 10.07., 14.07., 15.07., 16.07., 19.07., 23.07., 11.08.; var izvēlēties tikai vienu dienu vai vairākas. Pieteikties var, rakstot uz e-pastu info@castingbridge.lv ar atzīmi "Casting Bridge". Pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, vecums, telefona numurs, vēlamā filmēšanās diena vai dienas un jāpievieno savs foto. Par konkrētu filmēšanas dienu katrs varēs vienoties ar "Casting Bridge" komandu.

Spēlfilmas "Spogulī" pirmizrāde paredzēta 2020. gadā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!