Aktualitātes
10.11.2021

Edgars Mākens radījis kameroperu par izolāciju

Komentē
0

16. novembrī plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī gaidāma pirmizrāde komponista Edgara Mākena viencēliena kameroperai "Kontakts".

Darbība notiek aptuveni desmit gadus tālā nākotnē. Galvenais varonis dzīvo kopā ar bezķermenisku mākslīgo intelektu – Digitālo Asistenti vārdā DIA. Šis ir laikmets, kad fiziska distancēšanās – epidēmijas un vispārējas digitalizācijas mantojums – kļuvusi par dominējošo dzīves stilu, bet naudas vienība "kontakts", kas ekvivalenta vienam virtuāla satura skatījumam, atzīta par vispasaules valūtu. Ikviens piedalās cīņā par "kontaktiem", turpretī sievietes balsī runājošā DIA sapņo iegūt ķermeni, lai izveidotu pilnvērtīgas attiecības ar savu saimnieku. Un ko par šo ideju teiks viņš pats?

Oriģināldarbs "Kontakts" tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Atbalsts muzikālā teātra žanra attīstībai" finansiālu atbalstu un ir komponista Edgara Mākena, kurš nule absolvējis arī JVLMA kompozīcijas nodaļu, debija operas žanrā. Mākens piepulcējis spilgtu radošo komandu – dzejnieku, tekstu autoru Sergeju Timofejevu, režisori Ināru Slucku un mākslinieku Krišu Salmani, kā arī jaunos māksliniekus – mūziķi Alisi Rancāni un stīgu kvartetu JUNO. Titullomas izpilda Latvijas Nacionālās operas solists Kalvis Kalniņš un jaunā soliste Kitija Mināte. Darbs pie kameroperas tika uzsākts 2020. gada pavasarī, kad pasaule pirmoreiz piedzīvoja pandēmijas radīto piespiedu pašizolāciju. Iedvesmojoties un reaģējot uz notikumiem, emocijām un situācijām, ko cilvēki pieredz un izjūt, mākslinieki fantazēja, kā šāda ilgstoša izolācija var attīstīties. 

Komponists: Edgars Mākens, librets: Sergejs Timofejevs, režija: Ināra Slucka, solisti: Kalvis Kalniņš, Kitija Mināte, piedalās: stīgu kvartets JUNO (Otto Trapāns, 1. vijole; Undīne Cercina, 2. vijole; Paula Kronentāle, alts; Undīne Balode, čells), scenogrāfija, video: Krišs Salmanis, mūzikas elektroniskie risinājumi: Alise Rancāne.

Nākamā izrāde 17. novembrī plkst. 19.00. Biļetes pārdošanā no 11. novembra www.git.lv

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!