Jesaja Berlins
 
Aktualitātes
28.11.2018

Desmitās Berlina dienas lekciju lasīs amerikāņu vēsturnieks Stīvens Kotkins

Komentē
0

"Mani sauc Jesaja Berlins, un es nāku no Rīgas," tā ar sevi mēdza iepazīstināt pasaules atzinību guvušais brīvības filozofs un ideju vēsturnieks Jesaja Berlins. Godinot filozofa literāro un intelektuālo mantojumu, 13. decembrī jau desmito reizi Rīgā norisināsies Jesajas Berlina diena. Pasākuma centrālais notikums būs ASV vēsturnieka un Prinstonas Universitātes profesora Stīvena Kotkina (Stephen Kotkin) lekcija "Pagrieziena punkti: vakardienas un rītdienas pasaule".

Prof. Stīvens Kotkins (1959) ir viens no ievērojamākajiem amerikāņu vēsturniekiem, autors vairākām grāmatām par Padomju Savienību un tās vadītājiem. Daudz pētījis staļinisma laikmetu un tālaika sabiedrības dzīvi. 2014. un 2017. gadā iznākuši divi no trim apjomīgās Staļina biogrāfijas sējumiem, un pirmais no tiem iekļuvis prestižās Pulicera balvas finālistu sarakstā. Prinstonas Universitātē pasniedz kursus par moderno autoritārismu, pasaules vēsturi un Padomju Savienību.

Stāstot par savu gaidāmo lekciju, Stīvens Kotkins uzsver Jesajas Berlina intelektuālo ieguldījumu brīvības aizstāvēšanā un vienlaikus uzdod virkni jautājumu – "kā mēs varētu aizstāvēt brīvību mūsdienu pasaulē? Vai mūsu pasaule kļūst sliktāka? Vai un kā varam mācīties no vēstures? Kas veicināja brīvības izplatīšanu vai iegrožošanu? Kā mēs varam izskaidrot Latvijas neatkarību un brīvību? Vai vēsturē pastāv pagrieziena punkti, ieskaitot tos, kas par tādiem nekļuva? Un vai mums ir lemts dzīvot pasaulē, kur dominē varas politika?".

Jesajas Berlina diena norisināsies kinoteātrī "Splendid Palace". To plkst. 17.00 atklās amerikāņu režisores Džuditas Veksleres jaunākā dokumentālā filma "Jesaja Berlins: brīvības filozofs" (2018). Filma vēsta par Jesajas Berlina dzīvi un tās svarīgākajiem brīžiem, kas ietekmēja viņa intelektuālo attīstību. Filma veidota, izmantojot arhīva materiālus un ierakstus, kā arī intervijas ar Berlina biogrāfu Maiklu Ignatjevu, literāro redaktoru Henriju Hārdiju, pianistu, rakstnieku Alfrēdu Brendelu un daudziem citiem. Pasākuma otrajā daļā, plkst. 18.30 – Stīvena Kotkina lekcija, kas veltīta Jesajas Berlina  piemiņai.

Ieeja ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti, kas iegūta šeit. Pasākumi norisināsies angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Jesajas Berlina dienu rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un ASV vēstniecību Latvijā. Pasākuma norisi atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!